Pool Saaremaad vaevleb voolukatkestuste käes (27)

Pool Saaremaad vaevleb voolukatkestuste käes

LIINID PURUNEVAD: Peamiselt jäite ja märja lume tõttu muutuvad elektriliinid kohati 20 cm jämeduseks ja purunevad raske koorma tõttu. Foto: Elektrilevi

Peamiselt puudus eile vool Saaremaa lääne- ja põhjaosas. Kiire küsitlus näitas, et ilmselt traatide jäätumisest tingitud voolukatkestusi oli ka juba neljapäeval.

Kihelkonna kauplusest kinnitati eile Saarte Häälele, et neil on “vahelduvvool”, mis tähendas, et kord on vool olemas ja siis jälle pole. Poesaalis oli parasjagu jälle pime ning loomulikult ei saanud ostjad ka pangakaardiga maksta. Üleeile pandi pood voolukatkestuse tõttu varem kinni. Täitsa ilma vooluta pidid olema vallamaja ja Papissaare sadam. Kella kolme ajal oli vooluta ka Kärla kauplus, kus samamoodi puudus seetõttu kaardimaksevõimalus.

Hoopis pahane oli Kehila külas elav tuntud kitarrist ja Kuressaare muusikakooli õpetaja Tiit Paulus, kelle väitel oli ta reedel ilma vooluta juba neljandat päeva. “Olen pannud kolm teadet, et puud on langenud traatidele, aga tundub, et remondimehed on lihtsalt võimetud,” arvas Paulus, oletades, et õigel ajal jäeti liinialused lihtsalt puhastamata ja nüüd ollakse hädas.

“Kõige suurema raha elektriarvest saab just Elering,” oli Paulus kuri. “Vanainimesi lollitatakse nende pakettidega, millel pole mingit vahet. Avariitelefon 1343 aga laseb vaid muusikat kuulata,” tähendas ta.

Linna põgeneda muusik siiski ei kavatse, sest ta kodu on ikkagi Kehilas. “Mul on maja elektriküttel. Kui voolu pole, ei ole ka sooja ja vett. Õnneks on mul vana ahi ja sulatan lumest vett,” nentis Paulus.

Pangal elav Georg Värva ei suutnud ise ka hästi uskuda, et talle eile kell 12.30 elekter tagasi tuli. Tema sõnul on Mustjala kandis vool sel nädalal ära olnud juba kolm korda. See talv tundub talle kuidagi eriti voolukatkestusterohke hoolimata sellest, et hiljuti paigaldati neile maakaablid.

Kustkohast voolukatkestus alguse sai, ta öelda ei osanud, sest infotelefonile oli võimalik jätta vaid teateid. See-eest tulevat aga ta mobiilile pidevalt sõnumeid: “Avarii tõttu on vool ära” või “Vool tuli tagasi”.

OÜ Elektrilevi kommunikatsioonijuhi Kaarel Kutti kinnitusel oli eile kell 15.30 veel elektrita 386 majapidamist peamiselt keskpingerikete tõttu Lümanda, Jõempa ja Võhma piirkonnas.

Kutti kinnitusel on elektrikatkestusi esinenud sel nädalal ka varem peamiselt jäite ja märja lume tõttu, mille raskuse all kohati 20 cm jämeduseks muutunud elektriliinid purunevad. Samuti on liinidele langenud puid ja oksi.

Kutti andis lootust, et seoses ilma külmenemisega väheneb jäite tekkimine liinidel ja uusi rikkeid enam ei lisandu. Tema andmetel oli maakonnas rikkeid likvideerimas kokku üheksa meeskonda, kes vajadusel töötavad kogu nädalavahetuse.

Elektrilevi tuletas inimestele muuhulgas meelde, et katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi.

 

Naer on terviseks… ka pimedas

Elektri puudumise üle kurjustas Facebookis ka ettevõtja Mark Muru, kelle sõnul saadab Elektrilevi talle juba teist päeva järjest sõnumeid, et nad on teadlikud, et tal pole kodus elektrit.

“Nad võiksid ju siis sirgelt kirjutada, nagu asjad tegelikult on: Hea klient! Meie andmetel oleme teie keskküttekatla põleti jälle maha põletanud ja väga võimalik, et suudame lõhki lasta teie eluaseme soojussõlme küttetorustiku ning esimese sulaga tekitada uhke fontääni teie katlamajas asuva 4-baarise rõhuga veesisendi asemele. Lisaks sellele sulavad meie andmetel teie sügavkülmikus nii sellesuvine maasikasaak ja seajalad ning läheb vastikult soojaks teie poolik Jaegermaister. Siiralt teie Elektrilevi.”

Print Friendly, PDF & Email