Põllumehed suhtuvad maailmalõppu huumoriga (2)

Põllumehed suhtuvad maailmalõppu huumoriga

MEELIS SEPP: Maiade kalendri koostajatel sai 21. detsembri koha peal mõistus otsa ja edasi nende kalender ei lähe. Foto: arhiiv

Saarte Hääl uuris Saaremaa piimatootjatelt, kui tõsiselt nad võtavad inimkonda hullutavat maailmalõpupaanikat, mille kohaselt leiab 21. detsembril aset galaktiline nihe ning Maa mattub täielikku pimedusse ja vaikusse.

Kärla ühistu juht Ülar Tänak märkis, et tal pole jätkunud aega ei maailmalõpu ega selle teemaga kaasas käivate spekulatsioonide jaoks. Ettevõtte järgmise aasta eelarve koostamine on piisavalt keeruline ja pingeline protsess, mis ei jäta võimalust suvalise meluga kaasa minna.

Samuti Kärla vallas tegutseva OÜ Saare Saba ja Sarved juht Meelis Sepp lausus, et tema on üldse taarausku ja maailmalõputeooriat ei usu. Sepa sõnul pole ta küll asja olemust täpsemalt uurinud, kuid praeguseks on jäänud selline mulje, et maiade kalendri koostajatel sai 21. detsembri koha peal mõistus otsa ja edasi nende kalender ei lähe.

Kõljala POÜ juht Tõnu Post ütles, et sedalaadi jutud maailmalõpust panevad tal alati huumorisoone tööle ja annavad põhjust mõne asja üle irvitada. “Minu puhul selline optimistlik toon saab irvitamise ainet, muud ei midagi,” rääkis Post, kes enda sõnul suhtus lugudesse maailmalõpu saabumisest skeptiliselt juba põhikoolieas. “Puhtpragmaatiliselt ja -teaduslikult võttes saab iga asi kunagi otsa ja küllap ka päikesesüsteem kunagi lõpeb, aga see on nii kauge tulevik, et ma ei tea, millise tolmuna ma siis eksisteerin,” mõtiskles Saaremaa suurim piimatootja.

Kihelkonnal tegutseva Kangru LP juhi Rein Sepa sõnul on nende ettevõttel igal talvel valmisolek loodusjõududega toime tulla. “Reaalne elu on see, et talvel pead kogu aeg valmis olema selleks, et midagi kaob ära. Kas tuiskab teed kinni või vool kaob ära,” selgitas Rein Sepp. Ettevõttel on olemas lumetehnika ning vene ajast pärit võimas, 140 kilovatine jõujaam, millega võiks elektrit anda ka Kihelkonna alevile. “Küsimus on selles, et maailmalõpu puhul pole mõtet enam neid asju käima panna. Kui tuleb maailmalõpp, siis mis sa sellest generaatorist ikka enam käima paned,” muigas Rein Sepp, kes suhtub nädala pärast maailmalõppu kuulutavatesse teooriatesse huumoriga.

Print Friendly, PDF & Email