Eesti Laulu poolfinaal sai saarlasi täis (3)

Eesti Laulu poolfinaal sai saarlasi täis

KAS JÕUAB FINAALI? 20 laulu konkureerib veebruaris peetavas kahes poolfinaalis. “Esineme laivis lava peal,” märkis Grete Paia. Foto: erakogu

Teiste saarlaste seas konkursi Eesti Laul 2013 poolfinaali pääsenud Grete Paia astub võistlustulle esimese lauluga, mis valmis tema ning tuntud laulukirjutaja ja produtsendi Sven Lõhmuse koostöös.

“Ma üldse ei uskunud, et see laul (“Päästke noored hinged” – toim) edasi saab,” tunnistas Grete Paia Saarte Häälele. “Kui teada sain, et nii läks, mõtlesin, et pole võimalik – kaheksa laulu konkureeris ju ühele kohale.”

Kuressaare gümnaasiumi 11. klassis õppiva Paia sõnul ulatub praeguse koostöö eellugu paari aasta taha.

“Kui kirjutasin 9. klassi alguses laulu “Lõpp sellel lool”, saatsin selle Moonwalk stuudiosse, et mis nad asjast arvavad ja kas on üldse mõtet asjaga edasi tegeleda,” rääkis Grete. “Tambet Mummale ja Sven Lõhmusele pakkus see huvi, mis nende enda jutu järgi on harv juhus.”

Esimene lugu eestikeelne

Oma sõnul ei tea Grete, mille tõttu just tema teiste seast silma jäi, aga suhtlusest kasvas tasapisi koostöö. Käesoleva aasta alguses hakkas pihta tõsisem töö, mille esimeseks viljaks ongi “Päästke noored hinged”.

“Kirjutasin selle eelmisel aastal inglise keeles, originaalpealkirjaga “Spirits Whispers” (e. k “Hingede sosinad” – toim), aga Sven ütles, et esimene lugu peab kindlasti olema eestikeelne,” lausus Paia.

Lõhmus kirjutas laulule eestikeelsed sõnad ja muutis veidi harmooniaid.

Paia sõnul sattus lugu Eesti Laulule kandideerima pooljuhuslikult. “Algne plaan oli lasta lugu välja oktoobris, aga asjad venisid. Seejärel kavatsesime teha seda detsembri alguses, aga nädal-kaks tagasi ütlesin Svenile, et lähme sellega Eesti Laulule,” ütles Paia.

Moonwalki uus artist

Grete sõnul koostöö Moonwalk stuudioga jätkub. “Praegu töötame teise minu kirjutatud loo kallal,” lausus ta. “Ma olen neil nii-öelda uus artist.”

Grete avaldas lootust, et koostöö sujub ja ta rahvale “peale läheb”.

Lisaks Gretele osaleb Eesti Laulu poolfinaalides teisigi saarlasi. Neljapäeval Tallinnas vanas raadiomajas konkursi poolfinaalidesse valitud 20 loo seast kuulub Rosanna Lintsi esitatava “Follow Me” autorite hulka Kristel Aaslaid.

Laulu “Ring The Alarm”, mida esitavad Teele Viira, Tuuli Rand ja ULA, on kirjutanud saarlased Priit Uustulnd ja Teele Viira ise.

Liisi Koikson aga esitab laulu “Üle vee” koos noortest saare naistest koosneva ansambliga Söörömöö.

Eesti laul 2012

• Poolfinalistid valis välja žürii koosseisus: Owe Petersell raadiost Elmar, laulja Lenna Kuurmaa, Erik Morna ja Koit Raudsepp Raadio 2st, Alari Kivisaar raadiost Sky +, Valner Valme Postimehest, muusikasaadete toimetaja Ingrid Kohtla ERR-ist, Siim Nestor Eesti Ekspressist, WAFi laulukooli esindaja Maiken, helilooja Tauno Aints ja Kaupo Karelson produktsioonifirmast Ruut.

• 2. märtsil toimuvasse finaali Nokia kontserdimajas pääseb kümme lugu.

• Kokku esitati tänavu võistlusele 157 lugu.

Print Friendly, PDF & Email