Politseijuht nõuab: ööklubidele päitsed pähe! (52)

Politseijuht nõuab: ööklubidele päitsed pähe!

KAUA VÕIB? Kaido Vahteri sõnul peab ööklubide lahtiolekuaegu piirama hakkama. Vahteri hinnangul oleks taoline normistik kooskõlas ka Eesti tervislike linnade ja Euroopa laste- ja noortesõbralike linnade liikumise ideedega. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter kirjutas linnapea Mati Mäetalule ja linnavolikogule, et nädalavahetuste öödel turvalisuse parandamiseks peab linn asuma piirama ööklubide ja -baaride lahtiolekuaega.

Kaido Vahter nendib oma jõulises avalduses, et Kuressaare turvalisust enim mõjutav tegur on korrarikkumiste suur arv nädalavahetuste öödel kella 2-st 6-ni.

Vahter ütleb otse välja, et enamik ööklubisid ja baare on avatud sisuliselt 24 tundi järjest ja just see ongi korrarikkumiste suurt arvu enimsoodustav asjaolu.

Politseijuht kirjeldab linnapeale tüüpilisi nädalavahetuse öid, mille pahupoolele on korduvalt tähelepanu juhtinud kümned ja sajad linlased ja ka Saarte Hääl – ööklubide purjus kliendid kogunevad klubide ette või naabrusse, sõidukitest kuulatakse valju muusikat, juuakse alkoholi.

Kaido Vahter tõdeb, et kesklinnas on harvad need nädalavahetused, mil klubides alanud tülisid ei lahendataks südalinna tänavail kakeldes või mil purjus pidutsejad ei lõhuks teiste kodanike sõidukeid ja muud vara. Rääkimata roolijoodikutest või öistel tänavatel pidutsejate kohta tulnud kaebustest.

Kaido Vahteri sõnul on linnavalitsus ja politsei püüdnud ööklubide omanikke korduvalt suunata mõttele, et ööklubi tööd tuleb korraldada nii, et ettevõtte töö ei rikuks avalikku korda ega häiriks väljaspool klubi viibivaid inimesi.

“Kahjuks on sellised arutelud jäänudki aruteludeks,” väidab Vahter, kelle hinnangul ei arvesta ettevõtjad siiani avaliku huviga tagada kesklinnas avalik kord ning linnaelanike õigusega rahulikule elukeskkonnale, eelkõige öörahule.

Kuressaare politseijaoskonna juht teeb oma kirjas linnavolikogule ettepaneku kehtestada määrusega tingimuslik normistik, millega muu hulgas seatakse selged kellaajalised piirangud meelelahutusettevõtetele.

Abilinnapea Kalle Koov ütles, et linnavalitsus arutas Kaido Vahteri kirja oma nõupidamisel. “Eks me teame seda olukorda ja on paratamatu, et ühel hetkel peab selline ööpäevaringne alkoholi kättesaadavus lõppema,” nentis Koov, kelle sõnul võtavad linnavalitsus ja -volikogu ses küsimuses kindlasti peagi ametliku seisukoha.

Kaido Vahter:

“Senise politseitegevuse põhjal tuleb nentida, et kesklinnas on harvad need nädalavahetused,

• mil ööklubides tekkinud tülisid ei lahendataks kesklinna tänavail kakluste käigus;

• kui ööklubide alkoholijoobes agressiivsed kliendid ei vandaalitseks koduteekonnal linna elamurajoonidesse teiste linnakodanike sõidukite ja vara kallal;

• kui maakonna teedel öise liiklusjärelevalve käigus ei tabataks ööklubist naasvat alkoholijoobes mootorsõidukijuhti;

• kui linnaelanikelt ei laekuks kaebusi öisel ajal tänavail lärmavate isikute kohta.”

Print Friendly, PDF & Email