Marii pere vajab uut autot (19)

Marii pere vajab uut autot

RÕÕMUS KOHTUMINE: “Emme!” rõõmustab Marii kogu hingest, kui ema teda lastekodu puhkenurgas kallistab ja sülle haarab. Seda vahetut rõõmu nähes ei tohiks küll kellelgi kahtlust tekkida, et Marii jaoks on oluline oma perega koos olla. Foto: Sander Ilvest

Kaks aastat tagasi kirjutas Saarte Hääl Pihtla vallas elavast erivajadusega noorest neiust Mariist ja tema pere jõulutervitusest, mis tegi soojaks paljude südamed. Tänavu jõulude ajal avastasime internetiportaalist Facebook aga abipalve, et Marii pere vajab hädasti uut autot, ning otsisime Marii ema taas üles.

“Ega ma peagi seda silmas, et teised inimesed peaksid meie perele auto ostma,” ütles Marii ema Anne Tiitson Saarte Häälele, lisades, et nad ei tahtnud üldse oma abipalvele avalikku tähelepanu. Ta põhjendas, et tähelepanu on väsitav ning alati leidub keegi õel inimene, kes oskab kommentaariumis halvasti öelda.

Marii ema on aga solvangutest üle ning on vaatamata keerulisele elule ja ka oma keskmisele puudele säilitanud positiivsuse.

“Kõik on minult küsinud, et miks just sellist uut autot ja mismoodi see siis Mariid aitab,” ohkas Anne, lisades, et pärast pikki otsinguid ja uurimisi on nende pere avastanud, et parim masin oleks Nissan NV 200, kus on palju ruumi, sinna saab ka ratastooli panna ning selle autoga on Mariid kõige parem sõidutada. Väljavalitud sõiduk maksab aga 18 000 eurot. Auto saamiseks rabab Marii isa praegu välismaal tööd teha nii, et ei teagi, millal kojusõidu ette võtta saab. Pere on otsustanud auto ostmiseks ka laenu võtta.

Perel on ka vanem auto, mis sai samuti soetatud Marii huve silmas pidades, kuid kasutatud auto ostmisega on kahjuks nii, et see on rohkem katki kui sõidukorras, ning auto parandamiseks on kulunud juba üsna arvestatav summa. Seega leiab pere, et parem kulutada vana auto remondile vajaminev summa uue auto laenumakseteks.

Mariid on vaja sõidutada uuringutele pealinna ja taastusravile. Maalt liinibussiga linna sõitmine ei tuleks kõne allagi, sest Marii on liikumisvõimetu, ta ei istu iseseisvalt, vaid ainult toestatult spetsiaalses toolis või kärus.
Lisaks on tüdruk pime, kuid samas on ta emotsionaalselt väga arenenud ning tema nägemisvõime puudumist kompenseerivad üliarenenud kuulmine ja teised meeled.

Kuuelapselise pere noorim, 18-aastane Marii sündis enneaegse lapsena ja sünnikahjustusega. Põhidiagnoosiks pandi talle Paralysis cerebralis infantilis (PCI). PCI korral on enamasti peamine probleem liikumishäire.

Tänaseks on tänu Facebookile kogunenud pere arvele 125 eurot. Kui raha veel koguneb, saab seda kasutada uue auto sissemaksuks.

“Ma tean, et aitavad ju ikka need, kel endal on ka raske,” märkis Anne Tiitson, nimetades seda veel üheks põhjuseks, miks ta abi raske südamega palub. Samas on ta ütlemata tänulik kõigile, kes on nende perele aastate jooksul toeks olnud. Talle on rõõmu teinud iga toetav sõna ja kroon. Mariile ja tema perele saab uue auto ostmisel toeks olla, kui teha ülekanne Marii Tiitsoni pangakontole Swedbankis a/a 221020929979.

Print Friendly, PDF & Email