Kalaröövlid said tingimisi vangistuse (3)

Kuressaare kohtumajas mõisteti tingimisi vangistus kahele mehele, kes tänavu suvel Valjalas kalaauto juhile kallale tungisid ning temalt kala ja raha röövida üritasid.

52-aastane Olev Neemesto ja 25-aastane Taavi Olesk tungisid 27. augusti päeval Valjala kaupluse juures kallale kalaautolt kala müünud 45-aastasele mehele.

Neemesto hakkas kalamüüjat rusikatega peksma ning nõudis temalt kaupa ja raha. Samal ajal üritas Olesk pääseda kannatanu selja taha, autos kastide vahel asuva rahakassani. Kuna autojuht osutas vastupanu, ei õnnestunud Oleskil rahani jõuda.

Oleski ja Neemesto röövimisaktsiooni katkestas juhuslik möödakäija, kes otsustas sekkuda. Röövlitel tuli lahkuda tühjade kätega.

Sellega ei olnud lugu aga veel lõppenud, sest umbes 10–15 minuti pärast tuli Olesk kalaauto juurde tagasi ja üritas kabiinis istuvale autojuhile läbi lahtise akna rusikaga näkku lüüa, kuid too tõmbus kõrvale ja löök ei tabanud.

Seejärel lõi Olesk jalaga puruks auto vasaku esitule, tekitades varalise kahju summas 143,44 eurot. Kannatada saanud autojuhil tuvastati Kuressaare haiglas õla- ja õlavarrevigastus.

Kohus tunnistas mõlemad mehed süüdi ning mõistis Neemestole kolm ning Oleskile kolm ja pool aastat vangistust.

Lisaks tuleb mõlemal mehel tasuda 725 eurot sundraha, maksta kaitsjatasu ja hüvitada kannatanule tekitatud kahju.

Print Friendly, PDF & Email