Tiit Paulus pälvis Kultuurkapitali stipendiumi (5)

Tiit Paulus pälvis Kultuurkapitali stipendiumiKultuurkapital tunnustas Kuressaare muusikakoolis pop- ja jazz-muusikat õpetavat Tiit Paulust (fotol) pedagoogistipendiumiga. “Kultuurkapital on alati toetanud tipptegijaid, aga neile inimestele, tänu kellele meil üldse need tipptegijad tekivad, ei ole seni tähelepanu pööratud,” tõdes helikunsti sihtkapitali esimees Marje Lohuaru. 

Seetõttu asutaski Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital pedagoogistipendiumi programmi – et tunnustada muusikahariduse jätkusuutlikku õpetamist. Kandidaadid olid muusikakoolide esitada.

Lohuaru sõnul valiti stipendiumi saajate hulka Tiit Paulus, kes on Kuressaare muusikakoolis loonud rütmimuusika õpetamise osakonna, kuid kelle tegevus väljub juba ammugi rütmimuusika õpetamise piirest.

Tiit Paulus tunnistas Kadi raadio saatele “Keskpäev”, et ei tea, miks just tema viie stipendiaadi hulka valiti. “Ilmselt leidsid meie muusikakooli direktor ja õppealajuhataja, et peaks proovima – kas meie kooli õpetajale ka antakse.”

Pauluse sõnul ei leia ta, et muusikul on alati muusikuamet see kõige olulisem. “Arstidest, õdedest, hooldajatest ja inseneridest on palju rohkem puudus. Ja kui mõni kena arst mängib pilli – miks mitte?”

Lohuaru sõnul oli stipendiumi määramise aluseks kandidaadi tegevuse mitmekülgsus. “Kuigi peame ka pilliõpetust väga oluliseks, on tähtis ka professionaalse muusikakultuuri arendamine – et noored tuleksid professionaalseks muusikuks õppima,” rääkis Lohuaru. “Samuti on väga suure tähendusega kandidaadi üldine kultuuriline taust ja tema panus oma kodukandi kultuuriellu.”

Print Friendly, PDF & Email