Muhu meesansambli kümme aastat (2)

Kümme aastat nii muhulasi kui ka mujalt laulusõpru oma meloodiliste lauludega rõõmustanud Muhu meesansambel andis eelmise reede õhtul saare põhikooli aulas meeleoluka kontserdi. Ümmarguse sünnipäeva puhul õnnitlesid laulumehi valla juhid, külalised ja teistes taidlusringides tegutsevad lauljad ja pillimehed. Naabersaarelt oli meesansamblit õnnitlema sõitnud Tornimäe naisansambel Vokiratas.

“Oleme koos käinud ülevaatustel. Meie tutvus on kestnud kümme aastat. Imestame, et kümneseks saanud poistel pole ikka veel nime. Kena, kui ühel kontserdil astuksid üles kaks ratast. Kuna olete mehed, siis võiks teil üks mehine nimigi olla – Hammasratas,” innustas Enda Juht Vokirattast mehi endile nime valima.

Humoorikaid soovitusi ja siiraid õnnesoove jagus muhumustrilistes vestides meestele paaritunnise kontserdi ajal kuhjaga. Peale praeguse põhikoosseisu tuletasid publiku ees vanu laule meelde ka need, kes ansamblis kümne aasta jooksul laulnud. Ja neid mehi ei olnudki vähe.

Kontserti juhtinud Anne Auväärt, kes nüüd Valjala vallas kultuurivankrit veab, tuletas meelde ansambli saamislugu. Kümme aastat tagasi lavastas Anne Muhus lustakat kabareeprogrammi. Tantsijate kostüümivahetuse ajaks oli lavale tarvis lauljaid. Nii kutsuski Muhu valla tollane kultuurijuht laulumehed kokku. Sellest ajast siiani harjutavad ja esinevad lauljad juhendaja Leena Peegli käe all. Kontserdi vahepalana nägi publik suurel ekraanil fotomontaaži ansambli kümneaastasest tegevusest.

Külalistelt, vallajuhtidelt ja teistelt taidlejatelt kingitusi vastu võtnud Leena Peegel tegi ka ise kingitusi. Ansambli liikmed said juhendajalt järgmiseks aastaks kalendermärkmiku. “Pange proovide ajad ja esinemised sinna kirja. Siis ei pea te mulle helistama, mis kell ja mis päeval vaja kusagil kohal olla,” ütles Leena Peegel kingitusi üle andes.

Ansambli vahvamad kontsertreisid on olnud Läti- ja Leedumaale, aga ka Hollandisse. Maakondlikelt ülevaatustelt on Muhu laulumehed koju toonud mitu auhinda. Juhendaja ja meeste endi sõnul meeldivad neile rohkem meloodilised laulud. Tempokamaid lugusid on repertuaaris vähem.

Praegu on põhikoosseisus kuus meest. Algkoosseisust on rivis Vello Lauge. Meelis Mereäär ja Tarvi Valdmets lisandusid natuke hiljem. Seejärel liitus ansambliga akadeemilise laulukoolitusega ja Eesti esinduslikumas kooris RAM laulnud Märt Lehto. Vähem aega on ansamblis laulnud Nikolai Lasn ja koosseisu pesamunana Muhu kooli direktor Andres Anton. Järgmisest kümnest aastast rääkides arvasid mehed, et laululusti neil jagub. Küllap lisandub noorigi. Laulumeestest Muhus puudust pole.

Print Friendly, PDF & Email