Muhu arendusnõunik asub tööle Inglise saatkonnas (12)

Mihkel JürissonMuhu vallavalitsuse liige ja kolm aastat valla arendusnõunikuna töötanud Mihkel Jürisson (fotol) asub peatselt tööle Suurbritannia saatkonnas Tallinnas.

“Konkureerisin, sest tundus hea võimalus rahvusvahelisel tasandil tööd teha. Olen ju varemgi rahvusvahelises keskkonnas töötanud,” ütles Mihkel Jürisson.

Töö Muhu vallavalitsuses andis Mihkel Jürissonile oma sõnul hea kogemuse avalikus sektoris tegutsemiseks. Suur-britannia saatkonnas on muhulase töövaldkond suhete arendamine Ühendkuningriigi ja Eesti Vabariigi vahel.

“Muhu saar jääb mulle ikkagi südamelähedaseks. Kuid olen jõudnud järeldusele, et vahepeal tuleb kaugemal tööl käia. Muhuga ei kavatse ma oma sooje suhteid lõpetada. Kodu jääb ikkagi siia. Nädala keskel olen tööl Tallinnas,” rääkis Jürisson.

Arendusnõunikuna tegi Mihkel Jürisson saareelu edendamiseks hulgaliselt ettepanekuid ja oli ise üks nende ellurakendajaist. “Algatasime siin üsna suuri projekte, mis jõuavad lõpule järgmisel või ülejärgmisel aastal. Mõnegi projekti juures jätkan konsultandina. Tahaksime noorte vabaajakeskusega ühele poole jõuda. Minu jaoks omab see samasugust tähtsust kui eakate hooldekodu. Noori on meie saarele ju vaja,” märkis arendusnõunik.

Agaralt on Mihkel Jürisson tegelenud merenduse teemaga, nii merepääste kui ka vanalaevandusega, samuti turismindusega.

Uisuprojekti juures on Mihkel Jürisson samuti hingega olnud: “Loodan, et uisk kevadel veeskatakse. Selleks on kõik tehtud. Pärast vettelaskmist laev taglastatakse. Suvel või sügise poole saame purjed heisata.”

Print Friendly, PDF & Email