Jahimehed tõid oma uhkemad trofeed lossi

Jahimehed tõid oma uhkemad trofeed lossi

JÄÄB ALATI NOOREKS KARUKS: Orissaare kandi jahimehe Hinnar Kuuderi lastud karu oli Ilmo Torni sõnul laskmishetkel ilmselt kõige rohkem aastavanune. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnuses kuulutati eile pärastlõunal välja jahirahu, mis annab jõulupühade ajal mõnevõrra puhkust nii jahimeestele kui ka metsloomadele.

Saarte jahimehed avasid linnuses ka näituse oma kahe aasta trofeedest. Saarte jahimeeste seltsi direktor Ilmo Torn ütles, et seekord on vaatamiseks välja pandud sadakond uhkemat trofeed. Nende seas on nii tõeliselt suuri – näiteks karu – kui ka tunduvalt pisemaid. Kõige enam on linnuses nüüd kaheks kuuks väljas ilmselt erinevaid sarvi, võimsamad neist hirvede omad. “Saaremaal lastud loomade sarvedest ongi kõige uhkemad just hirvesarved. Neid on suurem mass ning need annavad selle näituse ilu,” tõdes Torn.

Sugugi vähemtähtsad ei ole kindlasti ka ülejäänud trofeed. Üks, mis ilmselt kõigi näitusekülastajate pilku püüab, on Orissaare jahiseltsi kuuluva Hinnar Kuuderi karu, mis lastud läinud aastal. Karu laskmisega väga paljud saarlased kiidelda ei saa. Torni sõnul on umbes kümmekond saarte jahimeest suutnud karu tabada. “Sellega on selline vahetuskaup, et mandrimehed käivad meil siin hirvi laskmas ja meie jälle mandril karu laskmas,” selgitas ta.

Kaks viimast aastat on Ilmo Torni hinnangul vähemalt trofeesid silmitsedes olnud päris head. “Ei saa kurta, loomi on mõistlikult lastud ja on olnud tõesti tublisti ka trofeesid, mida välja panna,” kinnitas ta. Sama tunnistas Saaremaa jahimeeste seltsi juhatuse esimees Margus Mägi. “On tore näha, et jahimehed suhtuvad oma saakloomadesse jätkuvalt austusega ja väärindavad neid vastavalt,” nentis Mägi.

Kiidusõnu jagus ka keskkonnaameti jahinduse peaspetsialistil Jaan Ärmusel, kes muuhulgas mainis, et saarte jahimeeste trofeed jõuavad kaugemalegi kui Kuressaare linnusesse. Parimad neist saadetakse edasi Sagadisse traditsioonilisele trofeede hindamisele. Linnuses saab näitust uudistada veebruari keskpaigani.

Print Friendly, PDF & Email