Vanim saarlane saab täna 103-aastaseks (3)

Vanim saarlane saab täna 103-aastaseksSaare maakonnas elab kaks ääretult väärikas eas vanaprouat, kel ära nähtud juba 103 aastat. Esimene neist, Maria Aavik (fotol) Mäekülast saab 103-aastaseks täna, Ida Truuvert Kuressaarest jõuab oma vanusega järele napilt enne jõule – 23. detsembril.

Eile, kui Saarte Hääl Maria Aaviku juurest läbi astus, ei teadnud tänane sünnipäevalaps, kas oma kõrge vanuse üle rõõmustada või mitte.

Peale Maria Aaviku ja Ida Truuverti on Saare maakonna elanikeregistris praeguse seisuga veel viis saarlannat, kel vanust üle 100 aasta. Tuleva aasta augustis peaks 103. eluaasta täituma ka Hellamaal elaval Raissa Laugenil.

Jaanuari keskel peaks 102-aastaseks saama Marie Väli Kogula külast ning märtsi alguses peaks sama vanaks saama Kuressaares elav Pauline Nõulik. Hea õnne ja tugeva tervise korral saavad tuleval aastal oma 101. sünnipäeva tähistada Raissa Järmut Mäekülast ja Alviine Jürjestaust Vanamõisast.

Saare maavalitsuse nõunik-perekonnaseisuametnik Avo Levisto tõdes, et 2013. aastal peaks registri andmete põhjal 100 aastat täituma veel neljal saarlasel. “Mehi nende hulgas kahjuks ei ole,” nentis ta.

Print Friendly, PDF & Email