Orissaare päästjad kolisid uutesse ruumidesse (10)

Orissaare päästjad kolisid uutesse ruumidesse

LÕUNAAEG: Kui Saarte Hääl esmaspäeval Orissaare päästjatel külas käis, oli meestel parajasti lõunapaus. Uues puhkeruumis jäid pildile (vasakult) komando pealik Peeter Rumm, Jüri Vilto, Janis Käärid, Jüri Roo ja Toomas Saar. Foto: Sander Ilvest

Orissaare komando päästjad kolisid uutesse ruumidesse ning kuigi kogu mööbel pole veel kohale jõudnud, on mehed väga heade tingimustega rahul.

“Vägev on, nii häid tingimusi pole meil kunagi olnud,” ütles Orissaare päästekomando pealik Peeter Rumm Saarte Häälele uusi vastvalminud valdusi tutvustades.

Kuigi mõnes ruumis oli veel vana mööbel, sest uue valmis saamine ja kohalejõudmine võtab aega, on kõik mehed väga rahul. Rummi sõnul oli päästjate kasutada varem küll sama maja, kuid vaid hoone esimene korrus, sest teisel lihtsalt polnud midagi.

Valves olevad mehed pidid varasematel aegadel mahtuma kõik ühte pisikesse tuppa, kus tuli istuda, ning kui keegi tahtis magada, siis tuli seda ikka ühes ja samas ruumis teha.

Komandopealik töötas aga hoopis pisikeses sahvrilaadses toas.

Kui Leisi komando suleti, muutus Orissaares valve kolmeliikmelisest neljaliikmeliseks ning ruumi jäi veel vähemaks. Seega hakkas Saaremaa päästeosakonna juht Margus Lindmäe otsima võimalikke lahendusi.

Nüüd on maja teine korrus saanud uue ilme: meeste käsutuses on suur kööginurgaga puhketuba ja kui keegi tahab silma looja lasta, saab seda teha lausa eraldi ruumis.

Lisaks on olemas meeskonnavanema tuba, uus riietusruum, saun ja jõusaal, viimane ootab küll veel sisustamist.

Kui maja sees on teisel korrusel uued ruumid välja ehitatud, siis väljastpoolt vaadates on maja saanud ka uue katuse ja uued uhked uksed.

Pealik Peeter Rumm on uusi valdusi näidates uhke, rõhutades, et nende vahvate ruumide valmimise taga on Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe käsi.

“Margus Lindmäe oli tubli, joonistas plaanid, kuidas ta näeb seda ülemist korrust ja et ruumid oleksid maksimaalselt ära kasutatud,” rääkis Rumm, lisades, et neil on nüüd ikka väga head tingimused ja aknast lausa miljonivaade.

“Väga kaua olen taotlenud ja otsinud seda raha, et saaks Orissaare mehed n-ö laoruumist välja kolida,” ütles Margus Lindmäe, märkides, et viimastel kuudel on vilgas ehitustegevus käinud ning mehed olid vahepeal hoopis asenduspinnal Levira ruumides.

“Olgu tänatud need, kes tegid otsuse meie riigi raha sinna panna,” sõnas Lindmäe.

Orissaare komandos töötab praegu 22 meest, valves on neist korraga neli.

Print Friendly, PDF & Email