Torgu kuninga visiit – kas appikarje või palagan? (2)

Torgu kuninga visiit – kas appikarje või palagan

TULEB: Kirill I on saabunud rahvaga kohtuma. Kroon natuke küll kõigub, kuid seda põhjendab ta lihtsalt pea suurenemisega. Foto: Sander Ilvest

“No mis kuningast ja kuningriigist me räägime – mul on kahju nendest inimestest, kes seal igapäevaselt elavad. Valda kui sellist pole ammu enam olemas, aga nüüd puhutakse asi suureks – kuningas tuleb tagasi. No tere hommikust! See on liiga valus iroonia,” sajatab üks Torguga seotud kodanik.

“Tema Majesteet, Torgu kuningas Kirill I!” hõikab reede hommikupoolikul Torgu sinimustvalge ristilipuga varustatud fanfaarist väljapuhutud heli järel noormees Kuressaare kesklinnas. Kuninga jalg puudutab taas saare maapinda. 20 aastat hiljem. On see tõesti (ja on varemgi olnud) üks naljanumber või pigem soov ääremaadele tähelepanu tõmmata?

Kui ei teaks, et Kirill Esimene on Torgu kuningas, ja kui ei teaks, et kuningas on kuningas juba 20 aastat, võiks arvata, et Kuressaare kesklinna on ära eksinud El Comandante Fidel Castro ise. Nii sarnane on Kirill I maailma ühe teise suurkujuga.

Saledapoolsest ja ninaalust ehtinud kikkvuntsiga Kirillist on saanud paras vanaisa mõõtu mees, kelle halli habeme taga saaksid lapselapsed vaat et peitust mängida. Kuningas tõstab tervituseks käe, kuid näol pole mitte võidurõõm, vaid pigem heldinud naeratus. Teda on tervitama tulnud käputäis rahvast, kes paistavad olevat kuningriigi Kuressaare linnas elavad alamad.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email