Sõduritele toodi 134 paari sokke (7)

Sõduritele toodi 134 paari sokke

AINUS MEESKUDUJA: Kui Saarte Hääl novembri alguses Kuressaare mehel Ado Argel külas käis, oli ta sõdurpoistele sokkide kudumisega just algust teinud. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa naiskodukaitse, ajalehe Saarte Hääl ja Kadi raadio ühine sokikampaania kogus Saaremaalt pärit ajateenijatele tänavu 134 sokipaari.

“Tänan südamest kõiki sokikudujaid ja annetajaid,” ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu, lisades, et sokid jõuavad ajateenijateni juba järgmisel nädalal.

Nõgu andmetel ootab sokipaare tänavu alla 120 Saaremaa sõdurpoisi, kes teenivad neljas väeosas.

Rõõmu tegi see, et kampaaniast võttis osa 106 annetajat, kes annetasid või kudusid kokku 134 paari sokke. Üsna mitu inimest kudus sõdurpoistele lausa 2–3 paari ja seega saigi neid rohkem.

Kui ajateenijatele mõeldud sokid on kingikottidesse pakitud, siis ülejäänud sokid lähevad kas piirivalvelaeva Valve või Kuressaare vapilaeva Admiral Cowan meeskonnale.

“Mehisust, tarmukust ja visadust ning hoia ikka pea külmana ja jalad soojas!” soovib sõdurpoisile kaks paari sokke kudunud Lii, ning teistestki sokkidest leiab sõdur lisaks magusale üllatusele sooja tervituse kudujalt.

“Need on ju nagu meistriteosed,” imestas sokikuduja Inge Õunapuu Virtsust, kes kaugelt tulnuna kohalike kudujate kätetööd imetleda soovis.

Sokikampaania toimus tänavu juba neljandat aastat.

Print Friendly, PDF & Email