Ruhnu lennud ähvardasid katkeda

Kuressaare lennujaama lennuliiklus- ja meteoteeninduse muutunud tööajad ähvardasid katkestada lennuühenduse Ruhnuga, kuid viimasel hetkel leiti probleemile lahendus.

Kolmapäeval saatis Ruhnu lennuliini käitleva Avio OÜ juhatuse liige Ülo Mell majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning Saare maavanemale kirja, milles seadis alates neljapäevast küsimärgi alla ohutu regulaarlennuliikluse jätkamise Pärnu–Ruhnu–Kuressaare lennuliinil.

“Kolmapäeva pärastlõunal andis Kuressaare lennujaam välja ametliku teate Kuressaare ATS/MET üksuse (lennuliiklus- ja meteoteenindus) tööaegade muudatuste kohta ning need muudatused kehtivad aasta lõpuni,” kirjutas Mell. “Hämmastab asjaolu, et ATS/MET üksuse lahtiolekuajad ei lange ühelgi juhul kokku Ruhnu lennuki teenindamiseks vajalike aegadega.

Katmata on nii lennugraafiku järgsed plaaniliste lendude teenindamise ajad kui ka ilmaoludest tulenevad võimalikud lennuplaani muudatused. Võib öelda, et kellaaegadel, kui lennureeglitest tulenevalt saab üleüldse toimuda liiklus Ruhnu lennuliinil, on Kuressaare ATS/MET üksus 100% suletud.”

Kuressaare lennujaama juhataja Mati Tang kinnitas eile Saarte Häälele, et lahendused on leitud ja Ruhnu lennud jätkuvad.

Print Friendly, PDF & Email