Lapsed jäljendasid Moelleri teoseid (1)

Kuidas näevad välja laste tehtud koopiad Saaremaaga seotud kunstniku Otto Friedrich von Moelleri maalidest, saab uudistada Kuressaare kultuurikeskuse fuajees üles seatud näitusel “Lapse maailm”.

Kuressaare kunstikooli direktori Boris Šestakovi sõnul on Saare vene seltsi ja kunstikooli seekordne, 13. lasteloomingu näitus varasemaist pisut erinev, kuna lastel paluti kopeerida Moelleri loomingut. Nii moodustavadki lõviosa seekordsest väljapanekust Moelleri teoste jäljendused.

“Ehki alguses oli kahtlusi, kas klassiku kopeerimine liiga keeruline ei ole, on tulemused uskumatult head – pildid on sügavamad ja tõsisemad,” rääkis Šestakov. “Ka kõige väiksemad lapsed tegid fantastiliselt head tööd.”

Kopeeritud teoste originaalid on Moelleri autoportree ja kirjanik Nikolai Gogoli portree, maalid “Suudlus” ja “Apostel Paulus jutlustab Patmose saarel ristiusku bakhantidele”.

Saare vene seltsi esimehe Nijole Kärneri andmeil kahjuks kõik Moelleri teoste koopiad kultuurikeskusse ei jõudnudki – ei saanud õigeks ajaks valmis.

Kokku saabus tänavusele näitusele 39 pilti, lisaks Moelleri teoste koopiatele ka vabal teemal valminud pilte.

Traditsioonilise auhinna – kaunite illustratsioonidega raamatu – pälvivad tänavu järgmised noored autorid: Kaur Hiet vanemast vanuserühmast, Johanna Rasu, Annika Luhaäär, Maria Vera Pšenitšnaja ja Karm Koduvere keskmisest ning Iivika Silenok, Karmen Paja, Ingel Helena Mägi ja Hanna Kitt nooremast vanuserühmast.

Preemiad antakse noortele kunstnikele kätte Saare vene seltsi sünnipäevapeol, mis algab Kuressaare kultuurikeskuses täna kell 17.

Print Friendly, PDF & Email