Vilsandi inimesed on paadiühenduse ja internetita (7)

Vilsandi saarevaht Margit Tätte rääkis Saarte Häälele, et viimasel korral pöördus Kihelkonna valla paat poolelt teelt tagasi, sest pärast Käkisilma on meri kuni Vilsandini kaetud jääsodiga, mis inimest peal ei kanna.

Saarevahil on kahju sellest, et tulemata jäi ka elektrik, mistõttu on saar internetiühenduseta. Tõsi, ilmajaamas on internet küll üle satelliidi olemas, aga selle ligi tavainimesi ei lasta.

Siiski ei ole saar Saaremaast täiesti eraldatud. Nimelt on võimalik sõita Vilsandi põhjakaldale ja sealt läbi vee kaldale sumada, kuna seal sadamat ei ole. Kummiriietega saab saarelt ära üle laidude minnes, nagu põliselanikud on seda alati teinud. Mujalt pärit spetsialistid ei hakka lihtsalt oma eluga riskima.

Saarel oli eile neli inimest. Maailmarändur Jaan Tätte on mandril kontserte andmas, tema jõuab koju alles jõulude paiku. Saarerahval tuleb aga saarevahi sõnutsi Saaremaale kuiva jalaga pääsemiseks külmemaid ilmu oodata.

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam oli üllatunud, kui kuulis, et paat Vilsandile ei käigi. Tema sõnul on valla liinipaat olnud seni väga tubli. Mere jäätumise puhuks on vallavalitsusel olemas ka kaheksarattaline kulgur ja mootorsaan, mille abil saab saarega ühendust pidada. Järgmine plaaniline reis Vilsandile peaks toimuma täna. Kas see ka õnnestub, sõltub ilmast.

Print Friendly, PDF & Email