Saarlane andis Meie Maa kohtusse (10)

Harju maakohtus toimus üleeile esimene istung juhtumis, kus saarlane Kenno Bogoslovsky hageb ajalehe Meie Maa väljaandjat OÜ Saaremaa Raadio ja kodanik Frantšeska Vakkumit. 

Bogoslovsky taotleb Meie Maas ilmunud artiklis “Saarlasest “Soome ärimees” möllab pealinnas” esitatud ebaõigete andmete ümberlükkamist ja õiguste kahjustamise tekitatud kahju hüvitamist.

Hageja nõuab kogu artikli eemaldamist ajalehe internetikeskkonnast, samuti 2678 euro suuruse kahju ja kohtukulude katmist kostjate poolt ning samuti ajalehe Meie Maa vabandust lehe esiküljel nähtaval kohal “Uudiste” rubriigis.

Kõnealuses artiklis kirjutas ajakirjanik Aldo Maksimov, kuidas Bogoslovsky olevat rünnanud Tallinnas Kalamajas tütarlast, keda ta neiu perekonna väitel on ahistanud pikka aega. Loos Maksimov Bogoslovskyle kui juhtumi ühele osapoolele sõnaõigust ei andnud. Frantšeska Vakkum oli looga seotud kui väidetava ahistatu ema, kes Bogoslovsky aadressil artiklis teravalt sõna võttis.

Maakohtu pressiesindaja sõnul jätkub üleeile toimunud eelistung märtsis tunnistajate ülekuulamisega.

Pressinõukogu on varem leidnud, et Meie Maa rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled.

Print Friendly, PDF & Email