Lumelabidast on kujunenud tõeline müügihitt (3)

Viimase nädala suured lumesajud on ajanud saarlased poodi uusi lumelabidaid soetama. Tihedamate sadude ajal võis täheldada, et pea igal teisel, kes suurematest kauplustest väljus, oli uus lumelabidas või -sahk näpus.

K-rauta Kuressaare kaupluse juhataja Marika Mägi tunnistas Saarte Häälele, et lumelabidad on kaubaks läinud kui soojad saiad. “Tõsi see on, ka K-rauta kaupluses käib lumelabidate müük täie hooga,” nentis ta. Mägi sõnul hoogustus lumelabidate ostmine just siis, kui lumi maha sadas, kuigi labidad olid kaupluses välja pandud juba varem. “Inimesed ostavad ikka siis, kui reaalne vajadus käes, palju ette ei mõelda,” tõdes Mägi.

K-rauta müügihittideks on osutunud Fiskarsi lumesahk ja lumelabidas, kuid ostetakse ka kõiki muid lumekoristusvahendeid. “Meil on sortimendis üle kahekümne erineva lumelabida ja -saha, nii et igale maitsele ja igas eas tegijale leidub sobiv lumelabidas,” kinnitas Marika Mägi. “Lumelabidaid, -sahkasid, -puhureid, jääraudasid, katuseroope, libisemisvastaseid vahendeid – kõike on meil hea valik ja piisav kogus. Sajaks vaid lund!”

Ka Bauhofi Kuressaare esindusest kinnitati, et suureks labidaostmiseks läks siis, kui rohkem lund maha sadas. Kaupluse juhataja Anne Kumpas ütles, et neilgi on endiselt kõige nõutavamad Fiskarsi lumelabidad ja -sahad ning neid on Bauhofis praegu päris korralikus valikus.

“Kui mingi toode ka otsa saab, siis paari päeva jooksul saame lisa,” kinnitas Kumpas. Seejuures tõi ta välja, et võrreldes eelmiste aastatega on neilt ostetud rohkem lumepuhureid ning neid on Bauhofis hetkel müügil viis erinevat.

Lumelabidad on hästi müügiks läinud ka Saare Selveris. Selveri kauplusteketi avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul on müügil neli erinevat lumelabidat, lisaks lumesahk, autolabidas ja laste lumelabidas. Seega valikut peaks olema igale maitsele. “Oleme lumelabidaid sisse võtnud korraliku varuga, aga hetkel on läbi müüdud autolabidad, mida peaks täna või homme siiski juurde tulema,” tähendas Vilu.

Temagi on täheldanud, et lumelabidaid hakatakse igal aastal ostma ikka alles esimese suure lumesajuga. “See on võrreldav rehvivahetusega, mis võetakse ka ette siis, kui esimene lumi on juba maas,” naljatas ta.

Print Friendly, PDF & Email