Linnatänavaid kattev lobjakas tekitab paksu verd (31)

Linnatänavaid kattev lobjakas tekitab paksu verd

TALVINE TRENN: Nooruse tänaval elav Jüri oli just oma väravataguse puhtaks rookinud, ent arvas, et varsti lükatakse kogu sõiduteel olev lobjakas taas tema värava taha. Nii läkski, tunni möödudes tuli peremehel taas lumelabidas haarata. Foto: Sander Ilvest

Mahasadanud lumi, sulailm ja tänavaid kattev lobjakas ajab vihaseks nii eramajade omanikud, sõidukijuhid kui ka vallide vahel ukerdavad jalakäijad.

“No öösel jõudsid nad suurema osa juba puhtaks teha,” ütles eile päeval Saarte Häälele AS-i Harjumaa Liinid Saaremaa osakonna juhataja Mati Maas, kinnitades, et eile olid Kuressaare linna põhilised tänavad juba läbitavad.

Samas tunnistas Maas, et päev varem ehk kolmapäeval oli linnas bussiliikluse tagamisega tõsiseid raskusi, sest lumest puhtaks lükkamata tänavad ja lumeputru täis bussipeatused põhjustasid olukorra, kus bussid jäid kinni ja mitmeid neist tuli välja lükata.

Porised lumevallid

Hoolimata sellest, et linna peatänavad olid tõepoolest sõidetavad, ei saanud eile päeval sama väita kõrvaltänavate kohta. Eriti raskesti läbitavad olid ristmikud.

Kui autojuhid lumesodi täis tänaval veel edasi said, siis näiteks väiksematel jalakäijatel tuli koolist koju jõudmiseks kasutada autoroopaid, sest üle porise lumevalli ronimine osutuks mõnelegi raskeks katsumuseks.

“Lumesahk sõitis siit just mööda,” ütles lumesegusel Nooruse tänaval parajasti oma väravatagust puhtaks lükanud Jüri, kes imestas, miks sahk ei võinud tänavat puhtaks lükata.

Samas tunnistas mees, et isegi kui tema teeb oma väravataguse puhtaks, lükkab lumesahk selle jälle täis. Paar tundi hiljem helistaski nördinud Jüri toimetusse ja teatas, et nüüd siis on Nooruse tänav puhas. “Aga minul tuli oma väravatagune uuesti puhtaks teha,” kurtis Jüri, lisades, et see on paljude eramajade probleem.

“Kui see lumevall veel külmub ja mõni auto sellele otsa sõidab..,” ohkas Jüri, nentides, et ju eramajade omanikud lihtsalt peavadki hirmsasti rabelema.

“Paraku on kirjeldatud probleem üldlevinud,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu, lisades, et inimeste murest saadakse aru, kuid head lahendust ei ole leitud ka teistes asulates.

Sahad on valmis

“Lund lükatakse kindlasti kõigilt tänavatelt, alustades nn jaotustänavatest,” kommenteeris Maripuu lumiste tänavate olukorda, selgitades, et kõrvaltänavatel sõidetakse osa lumest tee külge kinni ja sulades muutub see pudruks.

Selleks on tema sõnul sahad valmis ja tänav lükatakse uuesti läbi, kuid on ette tulnud lõike, kus autod on pargitud halvasti ja sahk ei mahu nende vahelt läbi.

Maripuu sõnul alustatakse lume lükkamisega kella kahe ja kolme vahel öösel ja sahal kulub oma piirkonna läbimiseks 7–8 tundi. “Kui on konkreetseid kohti, mis on tegemata, andke julgelt teada, leiame lahenduse,” lisas Maripuu.

Print Friendly, PDF & Email