Jäises meres sumbanud mehele kutsuti päästjad (1)

Eile kihutasid Nasval vees ulpivale mehele vilkurite ja sireenide huilates appi päästjad, politsei ja kiirabi.

“Kell 10.06 sai häirekeskus kõne pealtnägijalt, kelle sõnul oli Nasva sadama juures inimene vees ja ulpis lumesupis,” ütles Saarte Häälele Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Viktor Saaremets.

Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et mees oli kaldal, täie elu ja tervise juures ning oli vastava varustusega üritanud välja tuua eelmisel õhtul vette jäänud paati.

“Mingeid probleeme tal ei olnud ja päästmist ta ei vajanud,” selgitas Saaremets, kelle sõnul jäi juhtunuga edasi tegelema politsei- ja piirivalveamet.

Mehe oma sõnul käis ta eelmisel päeval siiga püüdmas, kuid ei saanud enam paati kätte. Kummipükstes kalamees läks siis eile oma paati veest välja tooma, kuid äratas sellega mööduja tähelepanu.

“Ettevaatus ei ole tõesti liiast,” kinnitas ka Vikor Saaremets, et tegemist ei olnud valeväljakutsega, sest kunagi ju ei tea, millal inimene abi vajab.

“Viimaste päevade külm on tekitanud veekogudele ka nõrga jääkihi, mis inimest kindlasti 100% veel ei kanna ja seega tasub jääleminejate suhtes tähelepanelik olla,” märkis Saaremets.

Print Friendly, PDF & Email