Saarlanna sulest ilmus lasteraamat trollipoisist (5)

Saarlanna sulest ilmus lasteraamat trollipoisist

FÄNNIDE HAARDES: Raamatu autor Jaanika Laende koos oma esimeste fännide, tütarde Käroli (vasakul) ja Maarika Murruga. Foto: Anni Murd

Valjala vallast pärit Jaanika Laende kirjutas lasteraamatu rõõmsameelsest trollipoisist Ullipist, kes oma päevaseikluste kaudu omandab teadmisi elutõdede kohta. Raamatut ilmestavad joonistused on samuti autori enda kätetöö.

“Lapsena tahtsin hirmsasti kunstnikuks saada. Kõik kiitsid mu joonistusi ja siis arvasin ise, et oskangi hästi joonistada,” rääkis Jaanika Laende. Raamatu kirjutamise idee tuli tema vennalt, kes soovis kirjutada jutud trollidest ning Jaanika ülesandeks oleks olnuks joonistamine. “Mul oli hea meel, mõtlesin, et nüüd saab mu lapsepõlve unistus teoks,” meenutas Laende.

Kui pildid valmis, selgus, et vennal jääb aega napiks ning Jaanika otsustas ise kirjutamisel kätt proovida. Tegi paar juttu valmis, luges lastele kodus ette ja kui neile meeldis, sai indu juurde.

“Vahepeal joonistasin, siis jälle kirjutasin… ja nii see tuli,” märkis ta, lisades, et tahtis teha midagi õpetlikku ning et üksteisest hoolimine ongi tema raamatu mõte. Lastele meeldib raamat ka seetõttu, et sealt saab välja lõigata pabernukud ning tegelased oleksid nagu kogu aeg olemas.

Jaanika Laende sõnul on raamat hästi vastu võetud ning talle oli üllatus, kui palju sooje sõnu, positiivset suhtumist ja innustamist ta on saamud.

Noorel kirjanikul on seljataga ka raamatu esimene esitlus möödunud nädalal Valjala lasteaias.

“Seal suhtuti väga positiivselt,” rõõmustas autor, lisades, et seal olid väga populaarsed pabernukud ning tüdrukute eriline lemmik oli rohutirts Sirts.

Nüüd on kirjanikul uus plaan – teha lähiajal üks lasteluuletuste raamat.

Print Friendly, PDF & Email