Lucia krooni kannab Merlin Sarapuu (1)

Lucia krooni kannab Merlin Sarapuu

LUCIA 2012: Merlin Sarapuu Vanalinna koolist. Foto: Kadri Riis

Ilmselt Saaremaa kõige väiksema osalejate arvuga konkurss – Lucia laulukonkurss toimus 30. novembril Kuressaare raekoja saalis juba viiendat korda.

MTÜ Kuressaare Raeühing kutsus väikese lauluvõistluse 2008. aastal ellu ikka selleks, et meilgi oleks Lucia, kes kiirgaks valgust aasta kõige pimedamal ajal. Rootsi kaudu Eestisse jõudnud Lucia-päeva tähistamine annab märku, et jõulud on lähedal. Nii nagu eelmistelgi aastatel lähevad Luciad laulusõnumit ja Lucia-saiakesi viima lastekodusse ja hooldekodusse.

Tänavusel konkursil osales kolm kandidaati, üks tütarlaps igast Kuressaare koolist vanuses 13–15. Luciaks pürgisid Meeri Martinson Kuressaare gümnaasiumist (juhendaja Veiko Lehto), Merlin Sarapuu Kuressaare Vanalinna koolist (juhendaja Malle Veske) ja Reet Koppel Saaremaa ühisgümnaasiumist (juhendaja Riina Laanes). Peale kutsutud žürii (Tiina Talvi, Kairit Sepp, Marjana Luist) oli raekoja saali kogunenud ka publik, kes sai valida oma lemmiku.

Lucia-kandidaatidel tuli esitada kolmeosaline programm, mis koosnes Lucia legendist, a`capella Lucia laulu ning osaleja valitud laulu esitamisest. Thedoro Cottrau (1827–1879) loodud populaarsele Santa-Lucia laulukesele on eestikeelse teksti loonud Kuressaare gümnaasiumi õpetaja Merle Rekaya.

Vastavalt žürii otsusele võitis Lucia 2012 tiitli Merlin Sarapuu Vanalinna koolist. Erinevaid tiitleid ja kingitusi jagus aga kõigile osalistele. Publiku lemmikuks sai Reet Koppel ja raekoja lemmikuks Meeri Martinson. MTÜ Meelespea valis oma lemmikuks Reet Koppeli.

Lucia laulukonkursi võitnud Luciale ja tema juhendajale valmistas kaunid lillekimbud Auriga keskuse lillepood – Mileedi lilleäri – ja pidupäevatort oli kingituseks firmalt Sinu Catering. Traditsioonilised klaastaldrikud maalis ja Lucia-kujulise meene valmistas Katrin Kanter.

Fotosessiooni Lucia laulukonkursil osalejatele korraldas Kadri Riis Kuressaare noorte huvikeskusest. Üritusele panid õla alla MTÜ Meelespea, Arensburg Boutique & Spa, Kuressaare linnavalitsus ja Kuressaare Kultuurivara.

Lii Pihl
Kuressaare Raegalerii juhataja

Print Friendly, PDF & Email