Rahvamaja taasavamine pani rahva silmad särama

Rahvamaja taasavamine pani rahva silmad särama

RÕÕMU JAGUB KÕIGILE: Maire Sillavee ja Kalmer Poopuu tunnevad heameelt, et Salme elanikud said jõulukingituse vastremonditud rahvamaja näol juba kätte. Foto: Sander Ilvest

Salme vallavanem Kalmer Poopuu, kes vallateatris kandvaid rolle mänginud ja nüüd ansambli Sõstrad koosseisus lauljana rahvarohkel peol üles astus, ei olnud ehitajate tööle hinnangut andes kiitusega kitsi.

“Terve maja löödi praktiliselt laiali. Isegi akustika on nüüd parem kui enne. Kõik firmad tegid väga korralikku tööd,” märkis Kalmer Poopuu.

Remont läks maksma 360 000 eurot. Sellest 151 504 eurot tuli CO2 projektist. Osa tuli vallaeelarvest ja võeti ka laenu.

Maja teise korruse garderoobid ja panipaigad on veel tühjad. “Enne remonti viisime osa asju koolimajja ja vallamajja. Nüüd toome need siia tagasi ja tavaline töö hakkab taas pihta,” selgitas Poopuu.

“Täpselt üks aasta üheksa kuud ja 19 päeva tagasi lubas vallavanem Kalmer Poopuu, et remont tuleb. Lõppeva aasta jaanuaris võeti suur töö ette. Täna saame ise rõõmu tunda ja seda ka külalistele pakkuda,” ütles Salme rahvamaja juhataja Maire Sillavee reede õhtul enne maja taasavamist Saarte Häälele.

Pikaajaline remont ei ole taidlejaid takistanud. “See maja on ju Salme valla elanike jaoks ja kõigi jaoks, kes käivad siin kontserte ja teatrietendusi vaatamas ning üldse kultuurielamusi saamas,” lausus Maire Sillavee.

Tuleva aasta 14. veebruaril 37-aastaseks saaval rahvamajal on hooaja programm juba ammu kenasti kavandatud. “Kultuurikalender on kirju. Midagi juurde enam hästi ei mahu,” rääkis maakonna üks staažikamaid kultuurijuhte uuest aastast.

Jõulukuul on taas täissaali oodata. 22. detsembri jõulupeol astuvad üles rahvamaja taidlejad.

Ka reedel oli rahvast palju. Kui Mait ja Mikko Maltis peolisi tantsitama hakkasid, ei mahtunud kõik korraga tantsupõrandale äragi.

Maakonna rahvamajade juhatajatest olid salmelasi õnnitlema tulnud Anne Auväärt Valjalast, Aili Salong Taritust, Krista Riik Tornimäelt ja Laimjala rahvamaja endine juhataja Mae Nõu.

Kevadel võõrustab Salme rahvamaja kõiki maakonna kultuuritöötajaid.

Teise etapi töödena võetakse kapitaalremont ette sanitaarsõlmedes ja näitlejate garderoobis. Seni garderoobiks olnud ruumi kasutavad ansamblite liikmed harjutusruumina. Endine pilliruum ehitatakse aga ringi näitlejate garderoobiks.

Print Friendly, PDF & Email