Ott Tänak: Saaremaa jonni pärast pingutame lõpuni

Ott Tänak Saaremaa jonni pärast pingutame lõpuni

EESTIS PARIMAD: Kuldar Sikk (vasakul) ja Ott Tänak said taas Eesti parima rallipaari tiitli. Foto: EAL

Napilt paar nädalat enne järgmise hooaja autoralli MM-sarja meeskondade lukku minemist ei ole saarlasest sõitja Ott Tänaku meeskond veel kindel. Kuluaarides spekuleeritakse mitmete võimalustega, saarlane ise ütleb, et töö meeskonna loomise nimel käib.

Eelmisel nädalal taas kord 2012. aasta Eesti parima autosportlase tiitliga pärjatud Tänak ütles ERR-ile antud intervjuus, et uue hooaja plaane lukku veel panna ei saa. Olukord ralliturul pole Tänaku jaoks parim, kuid kõik polevat siiski ka lootusetu.

Palju on räägitud sellest, et Tänaku senine meeskond M-Sport saarlase jaoks kohta ei leia. M-Sport sõidab tänavu Katari printsi Nasser Al-Attiyahi raha toel. Seda põhjusel, et Ford otsustas rallisarjas osalemisest loobuda.

M-Sport on juba varem ametlikult kinnitanud, et meeskonna üks sõitjatest on Mads Östberg. Eelmisel nädalal tuli teade, et meeskonnaga liitub soomlane Juho Hänninen.

Viimased neli aastat autoralli MM-sarjas S2000-klassis Škoda meeskonnas sõitnud soomlase palkamine tähendab seda, et Tänaku võimalused M-Spordis kohta saada kahanesid veelgi. Palju on räägitud ka Thierry Neuville’i palkamisest M-Sporti.

“Kindlasti pole see ainus võimalus. Elame-näeme. Võimalusi sõita on veel ka eratiimides ja on ka Mini-võistkond. Kuigi täna on selles sarjas rasked ajad ja palju oleneb rahast,” ütles Tänak ERR-ile, vihjates, et lisaks M-Spordile on palju teisi variante.

“Täna on sõitjaid natuke rohkem kui meeskondi ja eelistatakse rahakotiga sõitjaid. Teeme veel tööd ja vaatame, mis teha annab. Lihtne kindlasti pole. Aga juba Saaremaa jonni pärast pingutame lõpuni,” lubas Tänak.

Väga palju on räägitud ka sellest, et M-Sport loob oma n-ö noortetiimi, kus leiduks koht ka Tänakule. Idanaabrite portaal almrally.ru avaldas eelmisel nädalal uudise, et Ott Tänak kihutab tuleval hooajal Katari M-Spordi meeskonna teises tiimis ja osaleks 13-st kavas olevast MM-sarja etapist vähemalt üheksal. Just selle portaali väite kohaselt saaks eestlase võistkonnakaaslaseks belglane Thierry Neuville.

M-Spordi pressiesindaja kommentaar levima hakanud juttudele oli lühike – ta märkis, et midagi ei ole veel kinnitatud.

Print Friendly, PDF & Email