Elektrimüüja vahetamiseks on jäänud loetud päevad

Elektritarbijatel on veel vähem kui nädal aega sõlmida elektrilepingut, et alustada 2013. aasta 1. jaanuarist soovi korral uue elektrimüüjaga.

Vastavalt seadusele võtab elektrimüüja vahetus aega 21 päeva. Kui on soov kohe 1. jaanuarist 2013 uue elektrimüüjaga jätkata, peab uus leping olema sõlmitud hiljemalt 10. detsembriks. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ando Leppimani sõnul kaotavad senised elektrilepingud automaatselt kehtivuse selle aasta lõpust, kuid elektrita siiski keegi ei jää. Tarbijatele, kes ei oska või ei soovi elektrimüüjat valida, on elekter tagatud üldteenusega.

Üldteenuse hinna aluseks on seejuures eelmise kuu tundide kaalutud keskmine börsihind, millele lisatakse elektrimüüja kasumimarginaal. “Ehkki kasumimarginaali põhjendatust saab konkurentsiamet hiljem kontrollida, kujuneb elektri hind üldteenuse korral ilmselt mõnevõrra kallimaks kui elektrilepingu sõlmimisel,” ütles Leppiman.

Elektrimüüjat saab vahetada ka pärast elektrituru avanemist kas või igas kuus. Elektrimüüja vahetamiseks tuleb sõlmida leping uue müüjaga, kes võib tarbija volitusel vana lepingu ise lõpetada. Kõike seda tuleb teha vähemalt kuu aega enne soovitavat vahetust. Elektrimüügi leping hakkab alati kehtima kalendrikuu algusest.

Elektrinäitude esitamise osas uus aasta muudatusi kaasa ei too. Hoolimata sellest, et tarbija võib osta võrguteenust ja elektrit eri firmadelt, tuleb näit esitada vaid ühel korral. Näit tuleb endiselt teatada võrguettevõttele, kelle võrguga klient ühendatud on. Elektrimüüjani jõuavad näidud automaatselt.

Print Friendly, PDF & Email