Turismitegijad ootavad rohkem Vene turiste (6)

Aastaks 2020 loodetakse Eestisse meelitada 5,5 miljonit välisturisti, kellest suure osa võivad moodustada Vene turistid.

Sellest loodavad osa saada ka saarlased, kes tahaksid prognoositava Vene turistide arvu hüppelise kasvu arvelt ka oma külaliste arvu kasvatada.

ERR-i “Uudised” vahendasid, et ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) on koostamas uut riiklikku turismiarengukava aastaiks 2014–2020.

Läinud nädala teises pooles Kuressaares toimunud Lääne-Eesti esimesel turismikonverentsil räägiti, et ühe prioriteedina nähakse lähiaastatel Vene turistide osakaalu hüppelist kasvu – praegusega võrreldes loodetakse neid 2020. aastaks Eestis näha 165 protsenti rohkem. See oleks umbes sama palju, kui praegu käib Eestis soomlasi. Tublisti peaks samal ajal tõusma aga ka Läti turistide arv – võrreldes 2012. aastaga prognoositavalt 77 protsenti.

“Kui me lahendame ära lihtsad küsimused, et viisat oleks lihtsam kätte saada ja piiriületus oleks kergem, kasutades näiteks ronge. Mugav rong sõidaks Piiterist Tallinnasse, sõidaks õigetel aegadel ja õige ajaga. Ja kui Tallinnas ja mujal oleksid atraktsioonid, mida Vene turistid vajavad, siis ma arvan, et meil oleks väga suur potentsiaal neid siia saada,” ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Saaremaa turismiarenduskeskuse juhataja Kaira Kivi kinnitas, et Saaremaal oodataks venelasi kindlasti. “Sellest 165 protsendist tahaksime osa saada, aga samamoodi on meile olulised kõik lähinaabrid – lätlased, soomlased ja rootslased,” märkis ta.

Põhjus, miks räägitakse väga palju just Vene turistide Eestisse meelitamisest, seisneb selles, et Venemaa elanike välisreiside arv on juba kolmandat aastat väga tugevasti kasvamas.

Tarmo Mutso andmeil prognoosib Tourism Economics, et järgnevatel aastatel on Venemaa elanike reiside arvu kasv siiski mõnevõrra aeglasem – keskmiselt 6,3% aastas kuni 2016. aastani.

Print Friendly, PDF & Email