Maakonna parimad turismitegijad on valitud (4)

Neljapäeva õhtul pärast Lääne-Eesti turismi aastakonverentsi “Üle maa ja mere” kuulutati Privilege’i klubis välja ka Saare maakonna tublimad turismitegijad aastal 2012.

Parima turismiettevõtte tiitli sai Gospa OÜ. Nominendid selles kategoorias olid veel Tehumardi puhkeküla ja Ristorante La Perla.

GO spaad tunnustati kui ennast turul kvaliteetsete teenustega tugevalt positsioneerinud wellness-spaahotelli. Klientidele pakutakse seal sobivaid tooteid aastaringselt.

Lisaks väärtustati GO spaa panust Saare maakonna turundamisel Eesti spaa liidu liikmena.

Turismiarendajate konkurentsis võtsid üksteiselt nominentidena mõõtu Saaremaa ralli korraldajad, Angla Pärandkultuurikeskus MTÜ ja KuKuu restoran (Pargi Kultuurikeskus OÜ).

Võitjaks tunnistati KuKuu. Kuursaali avamine oli selle suve üks suuremaid sündmusi nii Kuressaare kui ka kogu Saare maakonna jaoks. KuKuu kultuuriüritustest muutusid kohe populaarseks suvine KuuKino ja Sadhu jämmide viimine uuele tasemele. Kuursaali sobiv majutuskoht on muutnud vana lossipargi taas kuurortlinna atraktiivseks südameks.

Parima turismiasjalise tiitli sai pikaaegse tubli töö eest Saare maakonna turismivõimaluste külalistele tutvustamisel Kati Aus. Nominendid olid veel muusik Villu Veski ja Toomas Leis.

Kati Aus on Kuressaare turismiinfo töötaja, kes alati sõbraliku ja naeratavana on Saare maakonna külalislahkuse hea visiitkaart.

Konkurssi korraldasid ühiselt Saarte Turismiarenduskeskus MTÜ ja Saaremaa Turism SA.

Kokkuvõtteid tehti ka esmakordselt toimunud ettevõtmisest Hea Teeninduse Suvi.

Selle ürituse eesmärk on väärtustada tublide teenindajate ja teenindusettevõtete tööd ning edendada saare-rahva külalislahkust. Kuressaare ametikooli, Saare maavanema, Saaremaa arenduskeskuse ja MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus toel läbi viidud ettevõtmises osales 93 ettevõtet.

Külaliste tagasiside põhjal olid kolm tublimat teenindusettevõtet Kessu kohvik, Arensburg Boutique Hotel & Spa ja Grand Rose Spa. Häälteenamusega osutus võitjaks Arensburg Boutique Hotel & Spa. Kolm enim hääli kogunud teenindajat olid Eliis Paimre Auriga kaubakeskuses asuvast mängutoast Pillerkaar, Andi Kuivjõgi Marta-Lovise külalistemajast ja Kersti Aru Kessu kohvikust. Võitjaks kuulutati Andi Kuivjõgi.

Lääne-Eesti turismi aastakonverentsil kuulutati välja ka piirkonna aasta turismiarendajad. Tiitli pälvisid Väinamere Liinid OÜ uute mugavate ja kiirete parvlaevade kasutusele võtmise eest ning Matkavekka Eesti OÜ Eesti tutvustamise eest välisturistidele.

Print Friendly, PDF & Email