Aurigas avatakse 5D-kino (29)

Aurigas avatakse 5D-kino

SIIA TULEB KINO: Auriga keskuse haldusjuht Kalver Pitk kiitis 5D-kino heaks. “See on ikka teistmoodi kui selline tavaline klassikaline kino,” märkis ta. Foto: Sander Ilvest

Auriga kaubanduskeskuse esimesel korrusel Hesburgeri kõrval asuvas ruumis ehk kunagises kotipoes avatakse 5D-kino.

“Tavakino võimalusi pakuvad paljud maakonnad Eestis, kuid 3D- ja 5D-võimalused on siiski vaid suuremates linnades ja kinodes. Kuna Auriga oli ka ise sellisest uudsest võimalusest huvitatud, siis otsustasime selle väljakutse vastu võtta ning väikse 5D-kino just Saaremaale tuua,” ütles Interactive Systems Production (ISP) Tallinna büroo juhataja Evelin Järve.

Järve selgitas, et liikuv 5-kohaline istmerida, pritsiv vesi, puudutusefektid teevad kinoskäigu täiesti teistsuguseks. Ekraanil toimuvad liikumised ja muudatused kajastuvad filmivaatajate toolides – mäest üles-alla sõit, sõit läbi vee või kõrgelt kukkumine. Vaataja tajub seda vahetult, justkui oleks ise filmi kaasatud. Visuaalse efekti saavutamiseks kasutatakse spetsiaalseid 3D-prille.

“Filmid on küll palju lühemad kui tavaliselt, kuid sellise elamuse jaoks täiesti piisava pikkusega,” märkis Järve, kelle sõnul üritavad nad filmivalikut hoida värskena ning täiendada seda võimalikult sagedasti.

“Kino on Eestis väga populaarne. Turg on viimastel aastatel pidevalt kasvanud ning 3D võtab üha enam ekraane. Samuti 5D, mille vaatamisvõimalusi püüamegi omalt poolt laiendada,” rääkis ta.

Seansside arvu korrigeeritakse vastavalt kohalikule nõudlusele. Kuna filmid on tavalisest lühemad (5–7 minutit), mahub ühte päeva piisav arv seansse ning vaadata saavad filmi kõik, kel huvi.

Filme toodetakse eritellimusel ja vastavad stuudiod loovad iga päev juurde filme, mis oleksid oma teema ja žanri poolest võimalikult erinevad. 5D-filmi tootmine on keerukas ja kallis protsess.

Kinopileti hind on Evelin Järve sõnul veel täpsustamisel, kuid kindlasti on see taskukohane.

Auriga keskuse omanik Maidu Lempu ütles, et tegelikult on temal ammu selline soov olnud, et Aurigas oleks rohkem vaba aja veetmise võimalusi. Kino seadmed jõuavad kohale ülejärgmisel nädalal.

Eile Auriga keskuses küsitletud inimesed kiitsid kinoplaani heaks. Valjala valla elanik Helina Mäekivi arvas, et kui juba kino, siis tahaks ikka korralikku.

“Ma arvan, et kindlasti proovin, kui see siia juba kätte tuuakse,” märkis ta, lisades, et muidugi oleneb ka sellest, milliseks kujuneb piletihind.

Kino avatakse Aurigas 14. detsembril. Ainulaadsest elamusest oodatakse osa saama igas vanuses inimesi. Nooremal publikul soovitatakse tulla koos vanematega.

Print Friendly, PDF & Email