5 olulisemat soovitust elektrimüüja valimiseks

Kuna elektrimüüja valimiseks ette nähtud 10. detsember läheneb, annab sõltumatu elektrihindade võrdlusportaal elektrihind.ee viis olulisemat soovitust, mida tasub elektrimüüja valimisel tähele panna.

• Vali elektrimüüja kindlasti enne 10. detsembrit, kuna valimata jätmise korral hakkad elektrienergiat saama üldteenuse raames, mis on ligi 10% kallim. Ülerahvastatud kontorite vältimiseks sõlmi leping internetis.

• Küsimuste korral ära pöördu elektrimüüja poole, vaid kasuta riiklikku nõustamistelefoni 61 60 160 ja internetilehekülge www.avatud2013.ee. Elektrimüüja ei pruugi oma nõuannetes erapooletu olla ja soovitab eelkõige oma pakette. Kui soovid elektripakette võrrelda, siis kasuta võrdlusportaale nagu elektrihind.ee.

• Kuna valida saab ainult elektrimüüja elektripakette, siis keskendu ainult sellele. Võrgutasud ja maksud ei sõltu sinu valikust.

• Ära karda börsihinnaga pakette, sest ka fikseeritud pakett on tegelikult prognoositud börsihinna järgi ja suure tõenäosusega tuleb fikseeritud paketi hind kallim. Näiteks Eesti Energial on elektrihind.ee prognoosi järgi fikseeritud hinnaga “Kindel pakett” 3% kallim kui börsihinnaga “Muutuv pakett”.

• Jälgi pakettide muid tingimusi nagu kuutasu, ettemaks, paberarve lisatasu ja lepingu pikkus, kuna ka need mängivad lõpparve kujunemisel olulist rolli.

Uuest aastast avaneval elektriturul hakkab elektrit pakkuma seitse ettevõtet: Eesti Energia, Latvenergo Elektrum, Imatra Elekter, VKG, 220 Energia, Eesti Gaas ja Elektrimüügi AS.

Elektrimüüja vahetamise protsess kestab 21 päeva ja müüjavahetus toimub kalendrikuu vahetumisel. Et klient saaks hakata 1. jaanuarist 2013 uuelt müüjalt elektrit ostma, siis tuleb valik teha hiljemalt 10. detsembriks 2012.

Elektrihind.ee portaali haldab Datahouse OÜ ja elektripakettide hinnainfo pärineb elektrimüüjatelt, riiklikult veebilehelt avatud2013.ee ja avalikest allikatest.

Kert Valbet
elektrihind.ee arendusjuht

Print Friendly, PDF & Email