20 aastat hiljem: Kirill I taas Saaremaal (FOTOD) (6)

20 aastat hiljem:  Kirill I taas Saaremaal

KUNINGAS OMA SAATJASKONNAGA: Vasakult Kirill Teiter, õuedaamid Lii Muru, Lea Kuldsepp, filmis Aleksander Baumann ja pasunat puhus Uudo Sepp. Foto: Sander Ilvest

Eile kella üheteistkümne paiku ennelõunal saabus Torgu kuninga Kirill I (kodanikunimega Kirill Teiter) korteež Kuressaare kesklinna.

Parklasse jõulukuuse alla oli “kuningat” tervitama tulnud kümmekond linnas elavat “alamat”.

Koos õukonnaga asetas Kirill I pärja Vabadussambale, misjärel suundus Kadi raadiosse, kus Tõnis Kipper teda intervjueeris. Edasi kohtus kuningas maavalitsuse saalis Saaremaa omavalitsuste liidu juhi Raimu Aardami ja maavalitsuse töötajatega.

Kunstnik Erki Evestus kinkis aga kuningale oma maali vabanduseks selle eest, et motoklubi Ösel eskort mahasadanud lume tõttu ära jäi.

Salme koolis, kus õpivad ka Taga-Sõrve lapsed, tervitati kuningat lauluga. Kuningas tegi sissekande kooli auraamatusse ja kuninganna Imbi jagas lastele kommi. Salme vallavanem Kalmer Poopuu pälvis aga kuningriigi 20. aastapäeva medali. Sama medal annetati ka Torgu sotsiaaltöötajale Juta Sepale.

Enne Torgu vallamaja külastamist pakuti kuningale ja tema kaaskonnale Mäebe külas Marje Kiviranna juures lõunasööki. Ka vallamajas võeti kuningat lahkesti vastu ning kostitati kohvi ja koogiga.

Täna kell 14 toimub Laadla seltsimaja juures kohtumine rahvaga, pakutakse ka suppi. Homme osaleb Kirill I Jämaja kirikus advenditeenistusel.

 

 

Print Friendly, PDF & Email