Vastukaja: “Lootus sureb ikka viimasena” (1)

SH 27.11 

Mind ajendas teile kirjutama lugeja kiri linna turul asuvas hoones tegutsevast ravijast. Nimelt sattusin minagi ühel ajal seal kõrval olevasse poodi. 

Endalegi märkamatult rääkisin juba varsti targa tohtriga, kes lubas minu põlve-, kaela- ja kõik muud vaegused terveks ravida. Saigi aeg konsultatsiooniks kokku lepitud.

Kui olin kokkulepitud päeval kohal, selgus, et terveks saamiseks on mul vaja kümmet raviseanssi pikkusega tund kuni kaks. Kuigi ta olla kogu aeg väga hõivatud, tegi ta mulle samal päeval kohe kaks seanssi ära. Summa nende eest pluss konsultatsioon oli pea keskmine kuupalk. Alla ei lastud hinda sentigi, vaid pidin isegi paar kivikest, mis ta kõrvalt poest tõi, kinni maksma. Need kivid koos kotikesega pidin ööseks kaela panema. Kui sealt majakesest lõpuks välja sain, tundsin end kaua aega ikka väga rumalalt. Raha läinud ja terviseprobleemid ikka samad, mis enne neid silitusi, oo-tamisi ja muid tsirkusetegemisi.

Tahaksin inimestele südamele panna, et kaaluge enne ikka hoolega, kui sinna ravile lähete. Pärast võib kuluda hulk aega, enne kui hingerahu tagasi saate.

L. M. 
Autori nimi on toimetusele teada.

Print Friendly, PDF & Email