Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 21. november

KINO
Divas kl 18 komöödia “Kampaania”. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses kl 13–17 Saaremaa noorte infomess “Tuleviku kompass”.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 Saaremaa rahvateatri etendus – A. Kitzberg / V. Uibo “Kauka jumal”. Pilet 8/6 eurot müügil teatri kassas.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 16 SÜG-i Kadri-Mardi võrkpalliturniir.

NELJAPÄEV, 22. november

KINO
Divas kl 18 komöödia “Kampaania”. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Valjala raamatukogus kl 18.30 valla mälumängu II voor.

Club Privilege’is Privilege’i ja Kuressaare noorte huvikeskuse korraldatud kohtumisõhtu ja noortepidu. Kl 21 avamine, kl 21.10 EVT – infopooltund vabatahtlikust tööst ja rahvusvahelistest võimalustest. Kl 21.30 pidulik noorte tunnustusõhtu Tegija Noor 2012. Kl 22 kohtumisõhtu Rolf Roosaluga.

SPORT
Kuressaare lauatenniseklubis Tops kl 17.30 Kaarma vallavalitsuse ja Kuressaare linnavalitsuse V matškohtumine lauatennises.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

TULEKUL
Reedel, 23. novembril Sakla seltsimajas kl 19 valla sasku II etapp.

Reedel, 23. novembril Kihelkonna rahvamajas kutsuvad isetegevuslased kl 22 tantsulkale. Tantsumuusikat teeb ansambel Vanker. Pilet 3 eurot. Töötab baar.

Reedel, 30. novembril Salme kultuurimajas kl 20 Esimene pidu uues saalis! Tantsuks Mait ja Mikko Maltis, külas mustkunstnik Marek Sandermat Viljandimaalt. Laulavad Sõstrad. Pääse 8 eurot. Info 51 12 757.

HEA TEADA

Peresiseses suhtluses peitub võti, et erinevates olukordades oma eluga mõistlikult toime tulla.

Just sellist pealkirja kannab reedel, 23. novembril kl 16 (suure huvi korral ka laupäeval, 24. novembril kl 11) Saaremaa ühisgümnaasiumi kaminasaalis toimuv loeng.

Lektor on PhD Viivi Neare – eripedagoog, kes on töötanud õppejõuna Tallinna pedagoogilises instituudis, Tartu ülikoolis ja praegu töötab Tallinna ülikooli pedagoogilises seminaris.

Kokkuhoidev ja mõistev pere on olulise tähendusega, seda eriti tänapäeval, kus olude sunnil peab rahale pöörama pahatihti suuremat tähelepanu kui oma lähedastele. Ei saa ju väita, et elu on tore, kui on väga hästi toimiv pere, aga raha ei ole. Tööd tegemata ja elatist teenimata ei saa tõepoolest hakkama, kuid kõiges on vaja tasakaalu.

Kahjuks on liiga palju peresid, kelle elu kipub ühel või teisel põhjusel tasakaalu kaotama, olgu selleks põhjuseks siis hoolimatu kaaslane, probleemid koolis, halvad suhted perekonnas, laste käitumisraskused või ülepingetest põhjustatud tervisehädad, suur maksukoormus, tööpuudus või -kaotus, üksikvanema (ema) suur koormus perekonnas jne, jne, loetleda võiks veel palju. Esmalt peavad lapsevanemad, õpetajad, noortega töötavad inimesed oskama/õppima olukorraga toime tulema, alles siis saavad nad olla head eeskujud ja juhendajaiks lastele.

Selleks, et tänastest lastest ja noortest saaksid tulevikus asjalikud ja teotahtelised täiskasvanud, kes ei kaota erinevates olukordades tasakaalu, vaid saavad oma eluga mõistlikult hakkama, on vaja neid toetada, mõista, õpetada.

Vajalikke nõuandeid saama ootame loengule teid, head noored, tulevased ja praegused lapsevanemad, vanavanemad, noortega tegelevad inimesed – noorsootöötajad, eripedagoogid, sotsiaalpedagoogid, lastekaitsetöötajad.

Üritus koos kohvipausiga on tasuta ja kuna kohtade arv on piiratud, palun oma osavõtusoovist teatada hiljemalt 21. novembriks meiliaadressil nelisanne@gmail.com või tel 56 654 678; 45 55 802.

Anne Nelis

Print Friendly, PDF & Email