Kadakane saab 20-aastaseks

Aasta 1992 oli suurte muudatuste aasta. Kaotati kolhoosid-sovhoosid, hakati arendama talupidamist, saime oma raha – krooni. Samal aastal sündis Kuressaare valla talupidajate selts, mille juhiks sai Aili Kirst.

Aili isakodu asus Endla külas, aga ta ise elas tol ajal hoopis Muhus. Tugev tahe taastada isakodu ajendas teda pingutama ja ta tegutses aktiivselt ka seltsitöös. Ta soetas endale Haamsesse hobused ja hakkas selles liinis tegutsema.

Koos käis selts algul mitmel pool: vallamajas, aseesimees Helle Kurise kodus, Adeele Pihla kodus jm. KVTS suhtles tihedalt Saaremaa taluliiduga ja liidu kaudu soetati Rootsist saadud kasutatud talutehnikat. Seltsi liikmeid oli Mändjalast, Järvelt, Lahekülast, Mullutust, Pähklast ja mujaltki.

1997. aastal hakati seltsile taotlema kooskäimisruume. Vald aitas sellest hädast välja: meie käsutusse anti Randvere klubi kõrvalruumid. Tehti projektid ja saadi raha remondiks.

1998. aasta märtsis valiti uueks esimeheks Helle Kuris, kelle talu oli Hakjalas. 2000. aastal muutus seltsi nimi: uueks nimeks sai Kaarma-Randvere taluselts Kadakane. Liikmeid oli siis 14. Koostati ka uus põhikiri.

Kevadlaatasid organiseeriti alates 2001. aastast viiel korral. Loenguid kutsuti pidama mitmesuguste erialade inimesi. Koos käisid peamiselt käsitööhuvilised, sest paljud olid talupidamise lõpetanud. Tegevtalunikud jäid eemale, sest selts ei suutnud nende probleeme lahendada või neid abistada.

2008. aastal toimus Randveres peksukivi avamine, mille seltsi liikmed olid võsast ja prahist puhastanud. Idee algataja oli Urve Kirss.

2009. aastal toimus järjekordne nimemuutus. Kuna seltsi liikmetest ei olnud ükski tegevtalunik, siis otsustati taluselts nimetada ümber Randvere külaseltsiks Kadakane. Uueks esimeheks sai Elve Vaher. Randvere külaselts Kadakane on Kuressaare talupidajate seltsi õigusjärglane ja tähistab seega sel aastal oma tegutsemise 20. aastapäeva.

Tähtpäeva tähistame Randvere endise koolimaja ruumides 2. detsembril kl 11. Ootame kunagisi liikmeid meenutama minevikku. Praeguseks on tegevtalunikke veel mõned üksikud, kuid nad ei ole enam seltsi liikmed. Kohtuda võime siiski!
Osavõtusoovist palume teada anda hiljemalt 23. novembriks telefonil 53 460 327.

Ootame ka valla esindajaid. Pakume väikese kontserdi ja kohvilaua. Ansambel Ergud on tegutsenud poolteist aastat. Oleme oma juhendaja Marin Heinmetsaga rahul.

Kohtumiseni Randveres!

Milgete Pihl
Külaseltsi juhatuse esimees

Print Friendly, PDF & Email