Noored Saaremaale elama!

Noored Saaremaale elama

TULI SAAREMAALE: Simmo Kikkas pühkis Tallinna tolmu jalgelt ja tuli Saaremaale ettevõtlust arendama, pakkudes huvilistele merel kajakimatku. Foto: Sander Ilvest

Selle kõlava loosungi alla saab koondada erinevaid mõtteid.

Pole vist mõtet küsida, kas täiskasvanud tahavad, et noored kodukohta tagasi tuleksid. Muidugi tahavad. Selles elamise mõte ongi.

Olen rääkinud päris paljude noortega ning neid, kes tahavad Saaremaale tagasi tulla, ikka on. Mulle tundub, et me oleme ise noortele loonud negatiivse kuvandi saarel elamisest – siin ei ole tööd ega vaba aja veetmise võimalusi.

Tööd on siis, kui julgustame noori olema ettevõtlikud. Kui on ettevõtjaid, on ka töökohti ja siis on ka inimesi, sest neil on tööd. On teatri- ja kinokülastajaid ning kultuurielus osalejaid (rahvatantsijaid, koorilauljaid jne). Koolides on õpilasi ja neile loodud ajaveetmisevõimalusi.

Ma arvan, et Saaremaa on suurepärane koht laste kasvatamiseks ja nendele väärtuste kujundamiseks, sest inimesed on hoolivad ja ausad, keskkond on puhas ja turvaline, vahemaad normaalsed. Me peame ise õigeid asju väärtustama ja nendesse väärtustesse uskuma, siis usuvad ka noored.

Meie noored lahkuvad saarelt, et minna õppima või suurde maailma kogemusi saama. See on ju hea. Peame mõtlema, mida neile enne minekut kaasa pakkida, et neil oleks tahtmist tagasi tulla.

Inga Teär
Saare maavalitsuse noorsoonõunik

Print Friendly, PDF & Email