Kirjanike tuur jõudis Orissaarde

Kirjanike tuur jõudis OrissaardeJärjekorranumbrilt juba üheksas kirjanike tuur tõi möödunud kolmapäeval Saaremaale väärika vanadaami Helvi Jürissoni, omanäolise Merca ehk Merle Jäägeri ja muheda Heiki Vilepi, kes kõik järjepanu lahkesti oma loomingut kuulajatega jagasid.

Orissaare raamatukogu lugemistuba oli kirjandushuvilisi otsani täis ja kuigi küsimustevool pisut kesiseks jääma kippus ning praamiaeg külalisi tagant utsitas, nauditi kohtumist mõnuga.

Eriti põnevaid lugusid pajatas oma koolieelse lapsepõlve ja 13 suvekoduaastat Saaremaal veetnud Helvi Jürisson, kes tõsisündmustest sündinud loomaluuletuste vahele põimis ka veel avaldamata värsse ning rääkis oma kirevast elust ja inimestest selle sees.

Merca luges ning laulis vaheldumisi eesti ja seto keeles, rääkis käsilolevatest teatritegemistest ja sõjaväeteenistuse võludest.

Kolmikust ehk napisõnalisim Heiki Vilep lubas Liisu-juttudele peatselt konkurentsi pakkuda noorima poja Villiami lugudega. Ka jagas peamiselt lasteraamatutega tuntuks saanud kirjamees lõpetuseks oma nn täiskasvanuteoseid.

Print Friendly, PDF & Email