Vilsandi tahab avada oma kruusakarjääri

Kihelkonna vallavalitsus taotleb keskkonnaametilt luba Vilsandi saarel kruusavõtukoha avamiseks, et kasutada teede remondiks kohapealset täitematerjali.

Kihelkonna vallavanema Raimu Aardami sõnul kasvab vajadus kulunud teekatete parandamiseks ja uuendamiseks igal aastal. Vilsandi saarel on 6,65 km valla teid ja koormus teedele suureneb iga aastaga.

Kihelkonna vald on piirdunud oma teehooldustöödega suuresti vaid teede hööveldamise, võsaraiega teeäärtes ja vähesel määral ka lumetõrjetöödega. Teehoiuteema on Vilsandi üldkogul alati päevakorral olnud. Puistematerjali vedu paadiga pole võimalik, talvine vedu üle jää on ohtlik ja praktiliselt võimatu.

Nüüd on vilsandlased jõudnud kokkuleppele Suurearu kinnistu omaniku Jaan Teäriga, et tema maalt võib kruusa võtta teederemondi tarvis orie nteeruvalt kuni 1000 m3 kümne aasta jooksul.

Vilsandi saarevahi Margit Tätte andmetel on traktoriga saarele kruusa veetud vaid üks kord ja seda pärast 2005. aasta jaanuaritormi, kui täitematerjali oli vaja ühe teelõigu parandamiseks. Viimasel paaril aastal on paaril korral käinud saare teid siledaks lükkamas ka teehöövel.

Saarevahi sõnul on suurim mure teede lagunemisega seoses, kuna teede all on paas, siis püsib vesi sopaloikudes väga kaua.

Print Friendly, PDF & Email