Roolipiigad hindavad ennast “viis plussiga”

Roolipiigad hindavad ennast viis plussiga

KAKS JUUBILARI: Eile tähistasid oma juubelit Roolipiigade ringis Asta Vatsfeldt (vasakul) ja Irja Karu. Foto: Sander Ilvest

“No nii, naised, andke hinnang! Kas tahate midagi teistmoodi, olete rahul või läheme hoopis laiali?” küsis eilsel kohtumisel naismehhanisaatorite ühenduse Roolipiigad eestvedaja Juuli Pihl.

“Milleks traditsiooni rikkuda?” arvas selle peale kauaaegne roolikeeraja Heljo Kaubi Pöide vallast.

Kuressaare Pritsumajja kohale tulnud üle kahekümne naise andsid ühenduse tegevusele üheskoos hinnanguks “5+”. “Miks me pole siis rahul – tuleme kohale, kõik on organiseeritud,” rääkisid nad, lisades, et nende jaoks on ääretult tore vahel kodust välja saada ja arutada, mis maailmas sünnib.

Kui esialgu käidi koos ainult üks kord aastas, siis viimase aastakümne jooksul on kokkusaamised teoks saanud tihedamini. Juuli Pihl küsis, et äkki nad saavad koguni liiga tihedasti kokku, et mõned ütlevat, et raha läheb palju.

“Ega raha pole rukis, et ainult sügise saab,” kostis selle peale Asta Vatsfeldt, mis pani saali mõnusalt naeru mugistama.
Roolipiigadel on kena traditsioon tähistada üksteise sünnipäevi. Eile peetigi Irja Karu ja Asta Vatsfeldti juubelit.
Kingituseks andis Juuli Pihl neile üle Roolipiigade pildiga tassi.

“Ma ei kahetse mitte põrmugi, et ühendusega liitusin ja autojuhina olen töötanud,” lausus Leisi vallas elav Asta Vatsfeldt, kes on rooli keeranud 1965. aastast ja taksojuhina töötanud.

Küsimusele, mida see amet on temalt nõudnud, vastas Asta, et tehnikast tuleb aru saada. “Ma olen isegi auto käigukasti ära vahetanud,” muigas ta.

Kunagises autobaasis autojuhina töötanud ja samuti 1965. aastast rooli keeranud Irja Karu rääkis, et tema on olnud Roolipiigade ühenduses kümme aastat. Nüüd on ka sellest 10 aastat täis, kui ta ei ole enam kutseline autojuht.
“Eks ta selline kiire tööaeg oli,” meenutas Irja Karu, keda oma sõnul häiris kõige rohkem just mandri vahet sõitmine ja seoses sellega neli tundi praamiootust.

Juuli Pihl ütles kokkuvõtteks, et 16 aastat on olnud huvitav ja põnev aeg. Meele tegevat vahel mõruks vaid mõned üksikud liikmed, kes lubavad üritustele tulla, ent kohale ei jõua. “Aga üldiselt võtavad naised kõigest aktiivselt osa ja ma olen rahul,” tõdes Pihl, kelle sõnul on neil eesmärk võetud käia läbi kõik Kuressaare kõrtsud ning käimata on veel vaid Kapteni kõrts.

Jõulupidu on plaanis pidada Grand Rose’i spaas.

Roolipiigade ühendus sai esimest korda kokku 1996. aastal ja praegu kuulub sinna 31 aktiivset liiget.

Print Friendly, PDF & Email