Saaremaa pimedate ühing tunnustas tublimaid

Saaremaa pimedate ühing tunnustas tublimaid

HETK ENNE KOOSVIIBIMISE ALGUST: Saaremaa pimedate ühingu juhatuse esimees Anneli Lõhmus katsetab Ülo Voltrile üle antavat valget keppi. Teda toetavad Marju Saar (vasakul) ja Doris Peucker. Foto: Sander Ilvest

Eile tähistas Saaremaa pimedate ühing rahvusvahelist valge kepi päeva koosviibimisega Grand Rose’i spaa restoranis.

Ühingu juht Anneli Lõhmus täpsustas, et kuigi ametlikult on valge kepi päev 15. oktoobril, siis nende ühingu juhatusse kuuluvad nii aktiivsed inimesed, et nemad said seltskondlikult kokku tulla alles nüüd.

Ühingu 64 liikmest osales eilsel koosviibimisel 25. Üritusele lisas sära see, et ühingu liikmele Ülo Voltrile anti üle ühingu sümboliks kujunenud valge kepp, millega märgiti ära tema aktiivne tegevus ühingus. Eelmisel aastal sai samasuguse tunnustuse osaliseks maletaja Leino Lember, keda eile tunnustati Eesti pimedate liidu tänukirjaga.

Ühingu tegemiste hulgas on olulisel kohal praktilised ettevõtmised. Lisaks üksteise toetamisele valmistatakse vitspunutisi ja vaegnägijate toodetud harjad jõuavad isegi Taani turule.

Ka käib ühingu juures koos kaheksaliikmeline lauluansambel Viu. Sel suvel osaleti Lääne regiooni suvepäevadel Haapsalus ning jõulude ajal plaanitakse korraldada laat. Ühingu liikmete valmistatavaid esemeid on võimalik näha juba 7. novembril avataval näitusel Pikk tänav 39 asuvas Korvikojas.

Vaatamata pidupäevale pidid ühingu juhid kurbusega märkima, et kõik tegevused on paraku projektipõhised. Kui mõni projekt rahastust ei saa, tuleb ettevõtmisest loobuda. Ühingusse kuuluv Doris Peucker kurtis, et sel aastal ei toimu näiteks enam hommikusi ettelugemisi ühingu majas. Varem viis selliseid hommikuid läbi Ellen Teemus Saaremaa rahvateatrist. Marju Saar lubas, et lähiajal ettelugemishommikud siiski taastatakse.

Print Friendly, PDF & Email