Politsei- ja päästehoone avati humoorika üllatusega (FOTOD) (13)

Politsei ja päästehoone avati humoorika üllatusega

LIPUD MASTI: Kuressaare politseijaoskonna boss Kaido Vahter ja päästeosakonna pealik Margus Lindmäe heiskasid maja piduliku avamise puhul lipud. Foto: Sander Ilvest

“Kuulge, tulge nüüd nädala pärast tagasi ja teeme siis korraliku avamise, meil siin veel mõned tööd pooleli!”

Sellise naljaga tervitas eile Kuressaare pääste- ja politseimaja pidulikule avamisele kogunenud külalisi Fund Ehituse projektijuht Meelis Kalde.

Uue hoone politseipoolsel katusel puuriga seisnud mees “segas” avatseremooniale vahele kohe, kui Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Viktor Saaremets oli tervitussõnad öelnud.

Kuigi ehitusmeestel soovitati kohe katuselt alla tulla, keeldusid nood, viidates tööohutusseadusele, mis keelab neil alla hüpata.

Seepeale said kõik avamisele tulnud külalised oma silmaga näha, kuidas päästjate ja politsei koostöö sujub: Kuressaare päästekomando juht Arne Kana ajas mehed kokku ning päästeauto ja korvtõstuk kihutasid vilkurite ja sireenide saatel õuele.

Appi tõttas ka politsei ning üheskoos tõid politsei ja päästjad ehitusmehed korvtõstukiga alla. Meeste etteaste venitas hoovi kogunenud rahval suud naerule ja pälvis tugeva aplausi.

Meelis Kalde langetas hoovis Fund Ehituse lipu ning hümni saatel heisati politsei ja päästjate lipud.
“Täna on suur rõõm näha ühe väga tõsise pingutuse vilju,” lausus avasõnad siseminister Ken-Marti Vaher, lisades, et on täiesti selge, et säärase uue ja kaasaegse hoone avamisega kinnitab riik oma kohalolekut Saaremaal, Kuressaares, nii nagu ta on viimastel aastatel teinud mitmes Eesti paigas.

Siseministril on oma sõnul hea meel, et juba kuu aega on pea 3000 ruutmeetri peal uue kodu leidnud mitmed ametkonnad, ning ta väljendas veendumust, et selline ühishoone on teistel valitsemisaladel tulevikus heaks eeskujuks.
“On selge, et hoone üksi ei tee midagi, sest kõige tähtsamad on inimesed, kes seal hoones paiknevad,” ütles Vaher, avaldades lootust, et uued töötingimused motiveerivad töötajaid, ning lubades järgmiseks aastaks ka palga osas positiivseid uudiseid.

Minister tänas Saaremaa päästjaid ja politseinikke senise töö eest, sest nad on aidanud hoida seda
saart ühe turvalisema paigana Eestis.

Hoone avamisel olid kohal ka politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja piirivalve alal, piirivalvekolonel Tõnu Hunt, päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu, Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit, Saare maavanem Kaido Kaasik ja Kuressaare linnapea Mati Mäetalu. Samuti osalesid pidulikul avamisel mitme kohaliku omavalitsuse esindajad.

Pärast pidulikku tseremooniat ootas külalisi uhke suupistelaud ning kõigil huvilistel oli võimalus terve majaga tutvuda.
2900 m² suuruse netopinnaga kolmekorruselises hoones said endale ruumid Kuressaare politseijaoskond, kodakondsus- ja migratsioonibüroo teenindus, Kuressaare päästekomando ja mereseirekeskus.

Esimese hoone, kus politseinikud ja päästjad kolisid ühe katuse alla, avas siseministeerium 2003. aastal Tapal, seejärel 2008. a Iisakus, 2010. a detsembris Rakveres ja 2012. a mais Jõhvis. Järgmine, Narva politsei- ja päästehoone saab valmis tuleva aasta talvel.

Print Friendly, PDF & Email