Kuhu minna

TEISIPÄEV, 30. oktoober

KINO
Divas kl 18 thriller “Bourne’i pärand”. Alla 12-a keelatud. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 dokumentaalfilm “Vaeste kirjanike maja”.
Autor Manfred Vainokivi, montaaž Kersti Miilen, helirežissöör Ivo Felt, produtsent Marju Lepp.
Miks lähevad meile korda kirjanikud, kes ise ei hooli millestki ega kellestki, ka iseendast mitte? Odav öömaja võib olla pelgupaik, aga võib muutuda ka lõksuks. Urkast on kahju lahkuda, see on nii soodne ja boheemlik. Nii elavadki mõned töötud kirjanikud vanas puumajas, mille kinkis neile mees, kes tahtis kirjanikuks saada, aga ei saanud kunagi. Piletid 4 ja 3 €.

NÄITUS
Ferrumi galeriis avatud Leelo Kivi-Vaheri maalitud portselani näitus “Muinasjutune”. Jätkub Saaremaa kunstnike tööde näitusmüük.

Kuressaare Raegaleriis Dmitri Terehovi maalid ja kunstiprojektid “Vana maja”. Avatud T–R kl 10–17; L kl 10–15.
Kuressaare kultuurikeskuse saalis Christi Kütt “Põllerahvas”. Rahvakultuurist inspireeritud seinavaibad ja põlled. I korrusel Kaupo Kikkase fotonäitus “Sugar Town” ja Lembit Michelsoni fotod Noortejazzi festivalist “Visioon “Visioonist””. Avatud E– R kl 10–19; L kl 10–16.

Ajamaja galeriis Virge Nemvaltsi akvarellid läbi aegade. Avatud E–R kl 8–18; L kl 8–16.

SPORT
Kallemäe kooli võimlas kl 19 IV Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis 2012/2013: LVKV vs. Valjala.

Kuressaare spordikeskuses kl 16 Kuressaare gümnaasiumi sisekergejõustikuvõistlused.

KOLMAPÄEV, 31. oktoober

KINO
Divas kl 18 thriller “Bourne’i pärand”. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare kultuurikeskuses kl 19 “Tour de Farce”.
Komöödiateatri publikumagnet “Tour de Farce ehk Abielu on igavene” on pöörase süžeega näitemäng. Ühte Ameerika hotellituppa saabub abielupaar, kes on just ilmutanud raamatu “Abielu on igavene”, kuigi nende endi kooselu on karile jooksmas. Samasse tuppa hakkab nüüd igasugust rahvast sisse põikama ja üks koomiline situatsioon järgneb teisele.
Kujutage ette, et seda kõike esitab ainult kaks näitlejat – Kadri Adamson ja Henrik Normann, kes pidevalt kostüüme ja parukaid vahetavad ja täiesti erinevate tüüpidena laval käivad. Kogu see tulevärk annab vaatajale vaevalt mahti toibumiseks ja paneb imestama, kuidas see kõik võimalik on! Selles saab veenduda ainult oma silmaga – selle hooaja naljakaim komöödia on sündinud ja tõusnud ka Piletilevi müügiedetabeli tippu.
Piletid müügil Kuressaare kultuurikeskuses: täispilet 12 €; sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär) 10 €.

ÜRITUS
MTÜ Saaremaa Puuetega Inimeste Koja (Pikk tn 39) väikeses saalis kl 13–15 omastehooldajate kokkusaamine.
Kohtumise korraldab MTÜ Inkotuba kontinentsusnõustaja Ivi Tammeaid koos projektijuhi Pirjo Vaarmaaga, kes veab Tallinna omastehooldajate tugirühma. Arutatakse hooldusega kaasnevate rõõmude ja murede üle, antakse infot Tallinna ja üle-eestilise omastehooldajate liikumise kohta. Jagatakse “Omastehooldaja käsiraamatut”, millest leiate tuge ja nõuandeid. Üritus on tasuta.
NB! Võta kaasa ka tuttav omastehooldaja. Lisainfo ja registreerimine: Ivi Tammeaid, T ja N kl 10–16, tel 45 24 305, Kuressaare perearstikeskus (Tallinna tn 23).

Saaremaa kunstistuudios kl 15 algab kunstiprojekt “Ornament saarte rahvarõivastel” 7–18-aastastele lastele ja noortele.
Projekti käigus tutvustatakse Mustjala, Kihelkonna, Pöide ja Muhu rahvariideid ja ornamente. Maalitakse linasele kangale, õpitakse pakutrükitehnikat ja aplikatsioonitehnikat ning proovitakse kätt tinast sõle valamisel. Projekti toetab rahvakultuuri keskus.
Osalemistasu 2 eurot kord.Osalemiseks registreeruda Kuressaares Lossi tänav 5, tel 45 33 748 või e-meili aadressil info@kunstistuudio.ee.

ÜRITUSE EELTEADE
Neljapäeval, 1. novembril Valjala raamatukogus kl 18.30 valla mälumängu I voor.

Kolmapäeval, 7. novembril Kuressaares Overallis kl 17.30–20.30 “Nupukoolitus” neile, kellel on Canon EOS kaamera. Läbiviija Egon Ligi. Koolitus on tasuta. Kohti kokku 10. Rohkem infot ja registreerimine veebis: www.overall.ee/kool/kursus.aspx?id=2.

Print Friendly, PDF & Email