Juhtkiri: Toidust ja abist

Kampaania korras on Saaremaal toiduabi jagatud korduvalt. Hiljuti saabus Kuressaarde Euroopa Liidust suurem kogus toiduõli ja makarone, mis saareelanikud omavahel lausa kaklema ajas. Mõnikord jagavad kohalikud talunikud tasuta piima. Või pakub üksinda elav linnakodanik koolilastele vahetunni ajal õunu.

Kahjuks on kõik need aktsioonid jäänud ühekordseks ettevõtmiseks. Seni puudub Saaremaal organisatsioon või süsteem, mille kaudu hädasolijad saaksid vajadusel pidevat toiduabi. Nüüd on viis Kuressaare suuremat kogudust seljad kokku pannud ja asutanud oma toidupanga.

Kahjuks on nende algatust praegu toetanud vaid Saare Selver. Kogudused peavad kurbusega tunnistama, et toiduabi vajajaid on Saaremaal tunduvalt rohkem, kui üks kaubanduskett suudab heategevuse korras ära toita.

Jääb vaid loota, et Selveri algatusega liituvad peatselt teised Kuressaares tegutsevad kaubandusettevõtted. Keegi ei keela kohalikel talunikel ja miks mitte ka üksikisikutel oma abi pakkuda. Iseküsimus on, kas kogudused on valmis väga suuri toidukoguseid vastu võtma ja laiali jagama.

Vähemalt sel nädalavahetusel on tänu koguduste algatusele ühe pere toidulaud natuke rikkalikum kui tavaliselt.

Print Friendly, PDF & Email