Kogudused hakkasid Kuressaares toitu jagama (6)

kuressaares loodi toidupank

SAABUS UUS KOGUS TOIDUABI: Margus Mäemets uudistab Siioni kiriku keldris, mida on seekord jagamiseks annetatud. Sel nädalavahetusel on mitmel Saaremaa perel lootust katta tavalisest rikkam toidulaud. Foto: Sander Ilvest

Kuressaares on algatatud liikumine, millega kogutakse toiduabi puudust kannatavatele inimestele. Idee algatajad on Kuressaare viis suuremat kogudust.

Seni on ettevõtmisele õla alla pannud Kuressaare Selver, aga läbirääkimised käivad ka teiste linnas tegutsevate kaubanduskettidega. Toiduabi jagamine toimub Shalomi abikeskuse egiidi all. Tegijad rõhutavad, et tegemist ei ole osaga Eesti Toidupangast. Abi jagamine on korraldatud niiviisi, et igal tööpäeval toob üks kogudus annetatava toidu oma kirikusse, kus see siis pakendatakse ja laiali jagatakse.

Nelikaare koguduse pastor Alur Õunpuu lisas, et kuna projekt on kestnud vaid kuu aega, on seni toiduabi saanud vaid koguduste oma puuduses elavad liikmed või siis need, kelle abistamist on koguduse inimesed vajalikuks pidanud. Seni on jagatud põhiliselt pagaritooteid, mille säilivusaeg ei ole pikk, ja seega ei ole toidupangal varusid tekkinud.

Margus Mäemets Siioni kirikust täpsustas, et kuna jagatavad kogused on väikesed, eelistatakse ühele perekonnale korraga rohkem toiduaineid kätte anda, et neil oleks vähemalt nädal aega toit laual. “Jupi kaupa jagades jääb abi kasutegur väikeseks,” leidis Mäemets. Siioni kiriku liikmete hulgast leiab ta kohe 40 inimest, kellele toiduabi ära kulub.

Kuressaare linna sotsiaalkomisjoni liige Tiia Tamsalu tegi ettepaneku, et kui jagatavad kogused lähevad liiga suureks ja kogudustel tekib raskusi asja organiseerimisel, võib toiduabi jagamist korraldada ka sotsiaalmaja kaudu.

Print Friendly, PDF & Email