
SAABUS UUS KOGUS TOIDUABI: Margus Mäemets uudistab Siioni kiriku keldris, mida on seekord jagamiseks annetatud. Sel nädalavahetusel on mitmel Saaremaa perel lootust katta tavalisest rikkam toidulaud. Foto: Sander Ilvest
Kuressaares on algatatud liikumine, millega kogutakse toiduabi puudust kannatavatele inimestele. Idee algatajad on Kuressaare viis suuremat kogudust.
Seni on ettevõtmisele õla alla pannud Kuressaare Selver, aga läbirääkimised käivad ka teiste linnas tegutsevate kaubanduskettidega. Toiduabi jagamine toimub Shalomi abikeskuse egiidi all. Tegijad rõhutavad, et tegemist ei ole osaga Eesti Toidupangast. Abi jagamine on korraldatud niiviisi, et igal tööpäeval toob üks kogudus annetatava toidu oma kirikusse, kus see siis pakendatakse ja laiali jagatakse.
Nelikaare koguduse pastor Alur Õunpuu lisas, et kuna projekt on kestnud vaid kuu aega, on seni toiduabi saanud vaid koguduste oma puuduses elavad liikmed või siis need, kelle abistamist on koguduse inimesed vajalikuks pidanud. Seni on jagatud põhiliselt pagaritooteid, mille säilivusaeg ei ole pikk, ja seega ei ole toidupangal varusid tekkinud.
Margus Mäemets Siioni kirikust täpsustas, et kuna jagatavad kogused on väikesed, eelistatakse ühele perekonnale korraga rohkem toiduaineid kätte anda, et neil oleks vähemalt nädal aega toit laual. “Jupi kaupa jagades jääb abi kasutegur väikeseks,” leidis Mäemets. Siioni kiriku liikmete hulgast leiab ta kohe 40 inimest, kellele toiduabi ära kulub.
Kuressaare linna sotsiaalkomisjoni liige Tiia Tamsalu tegi ettepaneku, et kui jagatavad kogused lähevad liiga suureks ja kogudustel tekib raskusi asja organiseerimisel, võib toiduabi jagamist korraldada ka sotsiaalmaja kaudu.
Rõõm kuulda, et kogudused tegelevad toiduabiga.
Linnavalitsuse sotsiaalosakond oleks võinud ammu juba sellega tegeleda. Sotsiaalmajas elavad inimesed võivad ju ka leida tee kogudusse, kus saavad Jumala õnnistust ja
toidupaki. Tiia Tamsalu tegelegu muude asjadega.
aga,et siis olgu garanteeritud ka see ,et abi ei rända mõne koguduse pealiku koju vaid ikka vaesteni
garanti ei ole , miski inimlik ei ole vööras, kui kiusatus tekib!!!
Pakkusin suvel ilma rahata köigile öunu, kuid keegi ei tahtnud. Muidu ka aiasaadusi jääb üle, mida hea meelega annan lihtsalt nii ära.
Öunad on tervilikud ja nendest vöib omale teha moosi, küpsetada jne.
Miks toidu puudes inimesed ei taha öunu? Neid oli iga aia taga pakkumisel korvides ja kastides.
Kuskohast see kodutu-rahatu elektri võtab, et endale moosi või kooki küpsetada? Õues lõkke peal nati nihu seda vaaritada või mis.
Näh, Orissaares jagati seda Euroliidu toiduabigi nii, et öeldi, et manna on ainult pensionäridele ja õli saavad ainult lapsed nina peale paar tükki! aga siis tuleb töötu joodik ja räägib, kuidas tema on saanud makarone, jahu, MANNAT, ÕLI…
Kas lapsed ei tahagi mannaputru? Peavad ainult makarone järama?
samas on ju talud pakkunud värsket piima, õunu, kartuleid.. Ei tohi jagada ju, kui pole vastavat luba! miks küll?