Haigla asus argirütmi taastama (4)

Kuna arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit sõlmisid neljapäeval haiglate liiduga eellepingu, alustas Kuressaare haigla eile tööd taas täies mahus.

Kui palju vastuvõtte ja operatsioone Kuressaare haiglas ligi kolmenädalase streigi tõttu ära jäi ning kui suur on sellest tingitud rahaline kaotus, pole veel teada. “Seda saan ehk öelda järgmisel nädalal, kui kokkuvõtted tehtud,” lausus SA Kuressaare Haigla juhataja Viktor Sarapuu.

Haiglajuht tunnistas oma muret lubatud palgatõusu rahastamise pärast – kui haigekassa katab poole palgatõusust, on teine pool sellest ju haiglate kanda.

“Natuke võtab aega, et selgusele jõuda, kui palju ja kuidas me suudame seda lepet täita,” lausus Sarapuu. “Need summad ei tule aga sugugi väikesed.”

Mis saab haigla renoveerimisega seotud plaanidest, ei soovinud Sarapuu samuti veel prognoosida. “Kõike tuleb vaadata kompleksselt,” leidis ta. “Kuidas haigla suudab kõiki neid kulusid kanda, arvestades inflatsiooni ja palkade suurenemist, selles osas jään täna vastuse võlgu.”

Sarapuu sõnul on haigla personali töö pärast streiki mõnda aega kindlasti tavapärasest pingelisem. “Need patsiendid, kelle vastuvõtt või operatsioon streigi tõttu ära jäi, peavad ju esmajärjekorras endale uue aja saama,” ütles Sarapuu. “Muidugi arvestatakse ka inimese diagnoosi.”

“Kui inimesel on mure, tasub tal kindlasti ise helistada. Ja uued tulijad peavad paraku jääma järjekorra lõppu,” ütles ambulatoorse ravi ja diagnostikakliiniku ülemarst Toomas Tuuling.

Tuuling tunnistas oma heameelt, et streigi osapooled viimaks kokkuleppele jõudsid.

“Meie poolt on tehtud suur kompromiss, aga mõistes olukorda ja võimalusi, oleme tulemusega rahul,” kinnitas ta. “Ilma streigita poleks tõenäoliselt midagi muutunud.”

Print Friendly, PDF & Email