Torgu kuningriik saab 20-aastaseks (1)

Torgu kuningriik saab 20 aastaseks28. novembril möödub 20 aastat päevast, mil Kirill I Teiter Torgu kuningaks krooniti. Niinimetatud kuninga “alamad” plaanivad seda päeva tähistada suurejoonelise üritusteseeriaga. Loomulikult saabub siis oma valdusi üle vaatama ka Kirill I isiklikult, kes ajutiselt elab ja töötab pealinnas.

Kuigi ajast, mil Torgu valla territoorium jäi haldusreformi tagajärjel õhku rippuma, on möödas juba 20 aastat, langeb kuninga tagasitulek ajale, mil õhus on taas Torgu valla kaotamise plaan.

Regionaalminister Siim Valmar Kiisleri kiri omavalitsusjuhtidele pakub haldusreformi läbiviimiseks välja küll kuus varianti, aga Torgu valla jaoks ei ole neist ükski päris sobilik. Võib-olla oleks just kuningriigi taastamine see võluvits, mis ääremaastuvasse piirkonda taas elu tooks. Igatahes on valla aktiivsemad elanikud seljad kokku pannud ja kutsuvad kõiki osa saama troonimispidustuste aastapäeva tähistamisest.

Millal kuningas saarele saabub, jätab organiseerimistoimkond turvakaalutlustel enda teada. Kindel on see, et 30. novembri ennelõunal võib kuningat näha liikumas Kuressaare kesklinnas ja seejärel külastab ta Torgu vallamaja.

Tegemist on ametliku kohtumisega, mille käigus loodab kuningas saada ülevaate oma valduste hetkeolukorrast.
Reede õhtul korraldab Kirill I koos abikaasaga Sõrve turismitalus õhtusöögi kutsutud külalistele. Samas on kokkutulnutel võimalik maksta andamit. Kuningriigi alamatelt kogutakse 2 kirilli (kurss 1 kirill = 7 eurot) ning kontvõõrastelt võetakse 20 kirilli.
Laupäeva, 1. detsembri ennelõunal külastab kuningas oma tublimate alamate kodusid ning seejärel võtab Laadla seltsimaja rõdult vastu paraadi. Seal on nn lihtinimestel võimalik Tema Majesteediga kohtuda ja talle oma muresid kurta.

Seltsimajas toimub kell 16 käesurumistseremoonia, kuhu kutsutakse kuningriigi jaoks üliolulised isikud. Pühapäeva hommikul osaleb Kirill I Jämaja kirikus esimese advendipüha jumalateenistusel, misjärel lahkub oma valdustest.

Alamatel jääb vaid loota, et seekord naaseb majesteet varem kui 20 aasta pärast.

Print Friendly, PDF & Email