Missiooniga ooperilauljast lauluõpetaja, kes ujub avavees

Missiooniga ooperilauljast lauluõpetaja, kes ujub avavees

MITU ROLLI KA ELUS: Triin Ella toimetab mitmes ametis. Piltlikult öeldes peab ta mitu korda päevas maski vahetama. Olles kord laulja ja kord õpetaja (alumised fotod). Foto: Raul Vinni

Triin Ella on rõõmus. Ta ütleb ise ka, et laulja elus on kõige tähtsam hoida positiivset joont. Kui langeda masenduse, kurbuse ja teab veel milliste mustade mõtete küüsi, mõjub see ka häälele.

“Tulime Paidest ja hakkasime arutama, kust maakonnast on tulnud kõige rohkem ooperilauljaid. Ja avastasime, et ongi Saaremaalt. Hendrik Krumm, Leili Tammel, Ain Anger, Aare Saal, Olari Viikholm, Andres Köster, Triin Ella,” loetleb Estonia peaprodutsent Neeme Kuningas.

Kui selles pikas nimekirjas kindlasti täiesti suvaliselt viimaseks asetunud Triin Ella Estonia teatris oma garderoobis laulma hakkab, teeb ta käega sellist liigutust, nagu tahaks oma nina hästi pikaks venitada. Ongi nii, et laulmine pole ainult see, et teed suu lahti ja hääl tuleb. Igasugu trikke tehakse abiks.

Triinu pilk vilksab hetkeks garderoobi ukse kohal olevasse televiisorisse, kus jookseb muusikali “Mees La Manchast” läbimäng, mis laval parasjagu käib. Kui õige hetk käes, kõlab repliik “Läheme!” ja siis tuleb joosta lava taha. Triinul lava peale ka. Ta teeb oma stseenid ära (ühes on ka laul) ja taas garderoobi tagasi. Triin istub hetkeks maha ja ütleb, et tema arust on kaks teooriat, kuidas lauljaks saab: “Ühed on lihtsalt väga andekad ja teistel tuleb teha palju tööd, et heaks lauljaks saada.”

Ta ise peab ennast sinna teise rühma kuuluvaks. “Ma ei saanud lastemuusikakooli esimesel korral ju sisse ka,” meenutab Kuressaarest pärit Triin, kes nüüd laulab ooperirolle juba rahvusooperis ja võib kõiki muid tegemisi silmas pidades oma nime taha kirjutada ka hääleseadja ja muusikaõpetaja ameti, muiates. Küsimusele “miks?” vastab ta naerdes, et ju ta siis ei pidanud viisi. Klaverit ta siiski õppima läks ja tolleaegses 2. keskkoolis (Kuressaare gümnaasium) laulis ka.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email