Orissaare gümnaasium võib hakata õpetama sotsiaalset talupidamist (20)

Orissaare gümnaasium võib hakata õpetama sotsiaalset talupidamistOrissaare valla arengukavasse lisandus punkt, mis näeb ette luua Orissaare gümnaasiumis võimalus sotsiaalse talupidamise õpetamiseks ja õpperühmade avamiseks.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär (fotol) ütles, et sotsiaalse talupidamise õpetamise punkt koorus välja ühe projekti vajadusest, mida arendab siin Maria Kaljuste. “See on talukooli projekt ja tegelikult on ta üks võimalik tuleviku õppesuund, mida on võimalik arendada just maakoolides,” rääkis vallavanem, kelle sõnul on talukooli projektist praeguseks üldiselt päris vähe räägitud.

“Päris kindlat suunda ei ole me täna küll arendama hakanud, aga me oleme selleks valmis, kui selleks vajadus ja võimalus peaks tulema,” lisas Põlluäär.

Orissaare valla arengukavas on kirjas, et sotsiaalne talupidamine on talupidamise üks vorme, kus lisaks talutoodete tootmisele pakutakse ka sotsiaalselt mahajäänutele (puuetega, sõltuvustega, raskustega inimestele) töövõimalust, et nad suhtleksid ja areneksid. Seda eelkõige sellepärast, et töö loomadega ja taimedega aitab näiteks puuetega inimestel elust aru saada ja pakub neile rõõmu. Samuti aitab see tekitada tööharjumust.

Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg lausus, et tema ei oska sotsiaalse talupidamise õpetamise kohta midagi öelda. “Ma ei tea sellest ausalt öeldes midagi, kuulsin sellest alles siis, kui volikogusse mindi ja keegi mulle eelmaterjali tutvustas,” tunnistas gümnaasiumi direktor, kelle sõnul ei ole koolisisestes aruteludes kordagi sotsiaalse talupidamise õpetamist arutatud.

Ka ei näe sotsiaalse talupidamise suunda ette Orissaare gümnaasiumi arengukava. Orissaare kooli gümnaasiumiosas on praegu valikainetena sisekaitseline eelkaitseõpe ja merendus, põhikoolis on võetud suund loodushariduse andmisele.

Print Friendly, PDF & Email