39. kolme päeva jooksu juhib Tšerepannikov, Õitspuu katkestas (SUUR GALERII)

Reedel 10 km etapiga alustatud Saaremaa kolme päeva jooksu asus juhtima Sergei Tšerepannikov, kes läbis Kuressaares joostud distantsi ajaga 31.13,8. Saarlaste esinumber Ando Õitspuu astus peale kahe kolmandiku läbimist rajalt kõrvale.

”Jõudu pole, ei jaksa,” märkis Õitspuu Auriga keskuse juurest SÜG-i juures asuvasse finišialasse jalutades. Miks, sellele Torgu mees vastust anda ei osanud.

Esimesed 7 kilomeetrit joosti liidergrupis kolmekesi, Tšerepannikovile lisaks ka Viljar Vallimäe ja Kaur Kivistik. Seejärel läksid kaks esimest oma teed. Finišis kaotas Vallimäe võitjale sekundiga, Kivistik jõudis esimese etapi lõpujoonele juba liidrist 41 sekundit hiljem.

“Viljar tegi mulle jänest ja aitas mind täna kõvasti. Otsustasin täna minna välja maksimumi peale, miks jätta jõudu homseks või ülehomseks. Täna tuli mul võrreldes varasemate jooksudega võistlus palju paremini välja,” rääkis Sergei Tšerapannikov Jooksuportaali vahendusel. “Kaks päeva on veel ees. Ei julge midagi prognoosida. Ei tohi konkurente alahinnata,” ütles Tšerepannikov, pidades oma lähimaks rivaaliks esimesel etapil kolmandaks jäänud Kaur Kivistikku.

“Kõik oleneb sellest, kuidas Kaur järgmised kaks päeva vastu paneb,” lisas Tšerepannikov.
Naistest asus juhtima olümpiamaratoonar Evelin Talts ajaga 36.02,0. Talle järgnevad Annika Rihma ja Merill Mägi. Mõlema kaotus liidrile on juba üle kahe minuti.

Saarlastest näitas peale Õitspuu katkestamist parimat minekut Kalev Õisnurm, kes lõpetas ajaga 34.50 ja hoiab 17. kohta. Naistest on parim saarlanna Annika Vaher, kes on naiste arvestuses viies. Aeg oli Vaheril 41.03,4. Kokku lõpetas esimese etapi 402 jooksjat.

Noortele peetud 2 km jooksu võitis Taavi Rand Kuressaare ametikoolist.
Homme jätkub kolme päevaga maratoni distantsi läbimine Sõrve säärel, kell 12 on start 16,195 km pikkusele etapile Lõo-Iide.