Piret Puppartist sai Montoni ja Mosaic’i peadisainer (7)

Saaremaalt võrsunud moekunstnik Piret Puppart töötab Eesti tuntud brändide Monton ja Mosaic naisterõivaste peadisainerina.

“Ma ei tea, kas see uus amet minu unistuste lagi just on, aga Eesti mõistes on see suurepärane koht, kus töötada ja mille kaudu on võimalik end maailmale näidata,” arvas 26-aastane Piret ise.

“Ehk sooviti kollektsioonile nii juurde anda noorust, värskust, julgust,” oletas ta oma edutamise põhjust.

“Kuigi tegelesin näiteks värviteemade loomisega ja rääkisin sel teemal kaasa juba varem, andis endine peadisainer oma suuniseid, lasi asja nii-öelda oma filtrist läbi,” ütles seni disainerina töötanud Puppart. “Nüüd on kõik algusest lõpuni minu vastutada – saan oma seatud rada lõpuni minna.”

Piret Pupparti päevad on pärast ametikõrgendust varasemast veelgi tihedamalt töid-tegemisi täis. “Koosolekuid on palju ja vastutust on kindlasti rohkem kui enne,” ütles teist nädalat uuel tööpostil tegutsev saarlane.

Pupparti sõnul jääb tal loomingu jaoks – vähemalt mingi perioodi jooksul – varasemast vähem aega. “Sellist hetke, et lähen ja istun maha, pliiats käes, pole kindlasti lähiajal ette näha,” prognoosis ta.

Praegu tegutseb Monton viiel turul: Balti riikides, Ukrainas ja Venemaal. Viimane on Montoni jaoks kõige suurem turg. Kokku on Montoni kaubamärgi all üle 50 poe.

“Loodan, et me kasvame veel ja veel, leiame uusi turge ja sööme end ka sinna sisse,” rääkis Puppart.

Oma sõnul haaraks ta kinni võimalusest töötada ka väljaspool Eestit, kui hea pakkumine tehtaks. “Sealt saaks need teadmised ju Eestisse tuua – see oleks väga vajalik,” leidis Piret Puppart.

Print Friendly, PDF & Email