Linnuse rekonstrueerimise uus hange kuulutati välja (3)

Linnuse rekonstrueerimise uus hange kuulutati välja

AJALUGU: Muinsuskaitsespetsialist Tõnu Sepp ja Endel Püüa esitlemas linnuse renoveerimisprojekti 2010. aasta suvel. Foto: Peeter Kukk

Kuressaare kindluse sel kevadel ootamatult peatunud rekonstrueerimistöödel on lootust peagi jätkuda, sest eile kuulutati ehitushange viimaks uuesti välja.

2009. aasta septembris EAS-ilt heakskiidu saanud Kuressaare kindluse kui turismiobjekti arendamise projekt katkes ootamatult tänavu maikuus, kui seni töid teinud ehitusfirma Primus PR pankrotti läks. Teisipäeval kuulutati tööde tegemiseks välja uus läbirääkimistega hange.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa leiab, et pärast Primuse pankrotti oli kõige olulisem objektil otsad ajutiselt kokku tõmmata ja viia linnuse õu vähemalt sellisesse seisu, et seda saaks suveperioodil turistidele näidata.

Samal ajal käisid läbirääkimised EAS-iga, saamaks luba anda senine leping üle paremuselt järgmise pakkumuse teinud ehitusfirmale EBC. Kahjuks leidis rahandusministeerium, et selline või-malus puudub. Seega läks kindluse rekonstrueerimise perioodist kaduma terve aasta. Uue hanke aluseks on sama töömaht, mis oli ka eelmises lepingus.

Paraku on hinnad vahepeal tõusnud ja Endel Püüa hinnangul seega ilmselt sellise raha eest sama palju töid enam teha ei õnnestu. Uus hankemenetluse tüüp võimaldab aga töid teha osade kaupa. Direktori sõnul peaks ühte liiki tööde koondamine ühtsesse paketti andma võimaluse tööde tempot oluliselt tõsta.

Esimesse paketti on koondatud linnuse välismüüriga seotud tööd, millest põhiosa moodustab maakividest müüri ülesladumine. Teine pakett sisaldab sisemisi müüritöid, kolmas aga heakorda ja haljastust. Neljanda paketi eesmärk on
taastada kokkuvarisenud sild üle vallikraavi.

Pakkumisi oodatakse hankele 16. novembrini. Esimeses voorus tehakse kindlaks need pakkujad, kes hankele kvalifitseeruvad. Alles seejärel teevad sõelale jäänud firmad oma rahalise pakkumuse. Seega ei osanud direktor Püüa veel kindlalt öelda, kas projekt lisaraha vajab, kuid vajadusel raha juurde leidmine on muuseumi direktori hinnangul antud juhul kõige keerulisem ülesanne.

Print Friendly, PDF & Email